• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikesiz atık geri kazanım tesisine kabul edilen atık kodları hk.

Gözde Orak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Danışmanlık Firması
Merhabalar,
Tehlikesiz plastik atık esaslı geri kazanım tesisinin il uygunluk aşamasındayım. Firma yetkilisi aynı zamanda tesise kabul ettiği atıklar içerisinde plastik torba ve naylon bulunmaktadır. Bu yüzden lisans konusunda başvuru yaparken ambalaj geri kazanımı ve tehlikesiz atık geri kazanımı konularında başvuru yapılmıştı. Fakat denetime gelen memurlar plastik torba ve naylonun ambalaj olarak değerlendirilmediğini söylediler. Nasıl değerlendirilmiyor anlayamadım. Lisans konusu olarak ambalaj geri kazanım ibaresi kalkacak. İlerde bir denetim yaşandığı zaman bu problem haline gelir mi? Şuan için ne yapmam gerekir?

Gözde OrakÜstad Merhaba,
Plastik torba ve naylonun ambalaj veya tehlikesiz olup olmadığı prosese göre değişiklik gösterir. Genelde plastik torba ve naylon ambalaj atığı olarak değerlendirilir. Benim şahsi düşüncem gelen memur yanlış değerlendirmiştir. Şunu da söylemekte fayda var. Ambalaj atığı geri kazanım konulu faaliyeti çıkardınız. Atık üreticisinden almış olduğunuz atıkların içerisinde ambalaj malzemesi olabilir. Siz gerekli açıklamayı tekrar yapın ve her iki konudan lisansınızı mutlaka alın.