Teknik uygunluk raporu

burcingln

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Ahşap palet geri kazanım için elinde örnek olarak teknik uygunluk raporu olan var mı

Didem Şentürk

Kayıtlı Kullanıcı
@Abdulkerim DOĞAN
yeni formatta 3.3 de tesisten çıkan atıklar derken ne kastediliyor? sıvı atıklardan kaynaklı fireler dahil denmiş. Ben bu maddeyi pek anlayamadım.

enesoncel

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,

Yaklaşık 3 ay önce açılmış olan TAT tesisimizin lisans sürecindeyiz, "Toplama Ayırma Tesisi" için teknik uygunluk raporu örneği olan arkadaşlar, buraya paylaşırsa memnun olurum.

Teşekkürler

Demet EFE

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre grup çevre danışmanlık
İYİ GÜNLER ASFALT PLENT TESİSİ İÇİN ÇÖKELTME HAVUZU YAPTIRIP TEKNİK UYGUNLUK RAPORU ALACAĞIM. ÇÖKELTME HAVUZLARININ KADEME OLARAK SINIR DEĞERLERİ VAR MI ? ENİ, BOYU ,DERİNLİĞİ KONUSUNDA NET DEĞERLERE NASIL ULAŞABİLİRİM.

Cansu Ergül Sarıalioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
OFD ÇEVRE DANIŞMANLIK
merhaba, tehlikeli atık geri kazanımı konusunda teknik uygunluk raporu hazırlıyorum. ürünlere ait etiketleme kısmında dikkat etmemiz gereken bir kural var mı ? yoksa ilgili firma notu düşürülmesi sizce yeterli olur mu ? bilgisi olan cevaplayabilirse sevinirim.

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Merhaba, ürünlere ait etiketleme için kendi firmanızın logosunu kullanabilirsiniz. Firmanızın logosunun resmini çekip teknik uygunluk raporuna ekleyebilirsiniz.

erdi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
clean grow
Merhaba arkadaşlar, Hurda Metal İşleme konusunda faaliyet gösteren firmam için lisans yenileme sürecinde teknik uygunluk raporu hazırlıyorum. Teknik uygunluk raporuna ekleyeceğim TSE standardına ilişkin TSE ile görüşmeme rağmen standart belirleyemedik. Bu veya buna yakın konularda standart belirleyen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba Erdi Bey,

Benzer bir durumu 4 yıl kadar önce yaşamışız. Hurda metal olmasa da, başka bir tehlikesiz atıkla ilgili standart belirlenemediğinden ötürü aşağıdaki yazıyı iletmişler. Standart belirlenemediğini yazmışlar ve Teknik Uygunluk Raporu'nda yer verilmiş. Ben yoktum o dönem, ancak bu kadar yardımcı olabilirim.

22675

ozber

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kendi işinde
arkadaşlar merhaba. Tehlikesiz atık geri kazanım teknik uygunluk raporunda firma yetkilisinin her sayfaya imza kaşe yapması açıkça belirtilmiş. Ancak ambalaj atığı geri kazanımı teknik uygunluk raporunda böyle bir ifade yok. Başvuru yaparken ambalaj atığı teknik uygunluk raporuna herhangi bir imza atmak veya attırmak söz konusu mudur?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Merhaba, ambalaj atığı toplama ayırma veya geri kazanım için teknik uygunluk raporu hazırlandıktan sonra imza atılmasına gerek yoktur. Ancak naçizane tavsiyem imzalatırsanız daha iyi olur.

ozber

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kendi işinde
teşekkür ederim Olgaç Bey sağolun

hasanerhan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Altaçed
Merhabalar Kolay Gelsin Herkese

Elinde tehlikeli tehlikesiz geçici depolama teknik uygunluk rapor örneği olan varsa göndermesi mümkün müdür?

Teşekkürler

taha yasin karataş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel
Merhabalar firmamıza teknik rapor hazırlatıcaz akademik rapor diyede geçiyor bunun için fakülteye dilekçe verilmesi gerekıyormuş elinde dilekçe örnegi olan varmı acaba?

Demet EFE

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre grup çevre danışmanlık
Tehlikesiz atık geri dönüşüm için teknik uygunluk raporu hazırlatmıştım üniversiteye . Bakanlıktan ilgili personel bunu benim de yapıp imza atabileceğimi üniversiteye yaptırmama gerek olmadığını belirtmişti .
Faaliyetiniz buna uygunsa bir araştırın derim. Her faaliyete olmuyor diye biliyorum .

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Tehlikesiz atık ve ambalaj atığı geri dönüşüm için teknik uygunluk raporlarını @demet.e gibi bende hazırlıyorum.

Ömer Es

Kayıtlı Kullanıcı
Aynen Tat'lar Gdt'ler bile kendi hazırlıyor. önemli olan akışa uymak, hazırlarken de denetime gelen memurla iletişimde kalın neler talep ettiğini de ekstradan söyler size.

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Herkese merhaba, ambalaj atığı toplama ve geri kazanım ile tehlikesiz atık geri kazanım lisansı için hazırlanan teknik uygunluk raporunu üniversiteye hazırlamaya gerek yoktur. Biz çevre mühendisleri yapmamız gerekmektedir.

Cansu Ergül Sarıalioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
OFD ÇEVRE DANIŞMANLIK
merhaba. aeee konusunda teknik uygunluk raporu hazırlıyorum. raporun içerisinde 7.5 Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Oran Takip Formlarının Raporlama Sistemi dediği nedir acaba bilen varsa yönlendirebilir mi ?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Cansu Hanım merhaba, bu konuyu bir arkadaşa sordum. Kendisi de bu konu ile ilgili birşey bulamamış. Ama şunu yapmış; MOTAT sistemi üzerinden gönderilen kayıtlara ve kütle denge raporlarına atıfta bulunduğunu söyledi. Şuan çevre lisansı değerlendirme aşamasındaymış. Yine bu konuyu araştıracağım.

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Kazanım ve Ambalaj Sektörü
herkese merhabalarr. İzin lisans başvuru süreci içerisindeyiz. teknik uygunluk raporlarından tehlikesiz atık geri kazanım ile ambalaj atığı geri kazanımı hazırladım fakat ambalaj atığı toplama ayırma için tesise kabul edilen atıklar kısmında takıldım. gfb belgemizde atık kodları mevcut iken toplama ayırma belgesinde yok. mesela 150101. neyi baz alarak hareket etmem gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Üstadım merhaba, Pınar üstadımın dediklerine ek olarak; tesise kabul edilen atıklar kısmına atık üreticisinden aldığın atık bilgilerini gireceksiniz.

Önceki cevapları görüntüle…

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
@Elif Esin Yalçın Tamam o zaman Hasan bey var bana açıklamayı o yapmıştı. Artık ambalaj tatlar atık kodu seçemeyecek herkes bütün 15li kodları almak zorunda diye. Kendisini ararayıp probleminizi detaylıca açıklarsanız yardımcı olacaktır. Aşağıdaki listeden atık yönetimi birimi ambalaj atıkları yönetimi şubesinden birini ararsanız da yardımcı olacaklardır:
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.

FatmaSEVENN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Biodoğa Çevre Danışmanlık Firması
Ömrünü Tamamlamış Araç Geçici Depolama Tesisi için teknik uygunluk raporu örneği atabilecek olan var mı?

Melike Yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Saha Metal San. Tic. Ltd. Şti.
Merhabalar, teknik uygunluk raporuna gtip numarası ekletmek istiyoruz. Daha önce bu işlemi yapmış olan var mı aramızda?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Melike Hanım Merhaba, tehlikesiz atık geri kazanım lisansı başvurusunda hazırlanan teknik uygunluk raporunda ithalat yapacağınız zaman atık kodlarına karşılık gelen gtip numaralarını belirtirsiniz. Daha sonra sistem üzerinden gerekli belgeleri yükleyerek çevre lisansına başvuruda bulunursunuz.

Önceki cevapları görüntüle…

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
@Melike Yıldız Melike hanım, yurtdışından atık alabilmeniz için geri kazanım lisansı ve alacağınız atığa karşılık gelecek olan gtip nunarası için lisansınız da atık kodu olması gerekir. Eğer gtip nunarası belirtilmediyse sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Gtip numarası yoksa çevre lisansını yenilemeye gerek yok. Ancak bağlı bulunduğunuz il çevre müdürlüğü ile görüşün.

Gürkan Güslü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Azizler Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
Ambalaj Atığı geri kazanım teknik uygunluk raporu formatı 4.1 ;
Geri dönüşüm sonucunda elde edilen malzemenin nihai ürün olmaması halinde; malzemenin kullanımına yönelik talebin sürekli olduğunun ve malzemenin ekonomik değere sahip bir ürünün üretim prosesinde ihtiyaç duyulan hammadde niteliğinde olduğunun malzemeyi talep edenin taahhüttü ile belgelemesi ve geri dönüştürülmüş malzeme ile yapılan üretim sonucunda elde edilen nihai ürünün ürün standardını bozmadığına dair yazı. (Ürün standardının belirtilmesi/gösterilmesi gereklidir)

Sadece kırma işlemi yapıyoruz o yüzden bu maddeye uyduğunu düşünüyorum.
1) Oluşan ürünü sattığımız yerlerden ihtiyaç duyulan ham madde niteliğinde olduğuna dair firmalardan taahhüt alıp bunu belgelemek zorunda mıyız yoksa genel anlamda kullanım alanları hakkında kendim yazı yazsam olur mu ?

2) Raporu hazırlarken bu ürünler için satış gösterip fatura ibraz etmem gerekli mi?

3) Kırılan plastik çapaklar için fatura kesildiğinde 17/4-g 'ye göre kdv'siz çıkış yapabiliyor muyuz, yoksa kdv'li mi olmak zorunda ?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 😔 😔 😔

Özgün Yağız ÖZGÖREN

Yönetim Grubu
Firma
Yurt Geri Dönüşüm
Gürkan bey,
malzemeyi sattığınız birkaç yerden "...... firmasından alınan malzemenin üretimde kullanılıp ürün kalitesini bozmadığı ve tedarik edilmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur" şeklinde yazı almanız gerekir. Fatura vs eklemenize gerek yok. Kesin olmamakla birlikte çapaklar için faturalarda kdvsiz kesiliyor.

Özgün Yağız ÖZGÖREN

Yönetim Grubu
Firma
Yurt Geri Dönüşüm
Örnek
TEDARİK yazısı.jpg

Gürkan Güslü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Azizler Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
Çok teşekkür ederim. Şimdi kafamda tek kalan soru KDV konusu kimileri ürün olduğu için kdv li olmalı diyor , kimileri kdv siz diyor.

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Geri kazanım sonucu üretilen ürünleri kdv li çıkış yapmak zorundasın. Bazı firmalar kdv ödememek adına ürünleri hurda plastik olarak kesmektedir. Bu tür faturalar beyan edilmemesi gerekir.

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Olgaç a ek olarak da çapaklar yarı mamuldür ve kdv olayı daha farklı oluyor. Bununla ilgili mali müşavirinizin sizi yönlendirmesi gerekir.

Elif Esin Yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Kazanım ve Ambalaj Sektörü
arkadaşlar uygunluk raporlarındaki tesis yatırım maliyetinde tesisin ilk kurulum zamanı mı baz alınacak yoksa güncel fiyatlar mı?

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Elif hanım merhaba, kapasite raporundaki yatırım maliyetini baz alabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı olmaz.