Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil atıkları geri kazanımı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mustafa Şen tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa Şen

  Mustafa Şen CMNet Üyesi

  Tekstil atıkları geri kazanım tesislerine lisans alınırken hazırlanacak olan Teknik Uygunluk Raporu içerisinde istenen "ürünün piyasaya sürülebilirliğine dair belge" yi hangi kurumdan nasıl alabiliriz?
   
 2. @Mustafa Şen Kolay gelsin. Ben eski çalıştığım yerde granül için TSE'ye numune göndermiştim ve bana ürün analiz raporlarını göndermişti. Bu analizleri üniversitede yapıyor diye duymuştum. Sen istersen TSE'ye gönderirsin. Ben sana granül için göndereyim ama sen yine yetkili kişiyi arayıp bilgi alabilirsin. Bir de TSE internet sayfasından form doldurup gönderiyorsun.Bu rapor senin ürünlerinin içeriğini gösterir.
  TSE için gönderilecek granül özellikleri ve şartları;
  TSE EN 15345 PP 1 kg, TS EN 15344 PE 2 kg numune gönderilecek. PP çubuk numunesi için, PP çubuk şeklinde alınacak ve ebatları 10 mm uzunluğunda, 8 mm genişliğinde ve kalınlık 4 mm ( standartlar +,- 2 olabilir) 15 adet gönderilecek.
  Fiyatlar KDV dahil PP için 383 TL, PE için 425 TL.
  İlk önce para aşağıdaki hesaba yatırılacak,
  Vakıfbank Gebze Şubesi Şube kodu:125, Hesap no: 158 00 72 94 30 58 92, IBAN No: TR 84 000 15 00 158 00 72 94 30 58 92. Sonra dekontla birlikte deney talep formu doldurulacak ve vergi levhası fotokopisi ile birlikte; TSE Kalibre Kampüsü Cumhuriyet Mahallesi 2258 Sok. No:10 Çayırova Gebze Kimya Laboratuarı'na gönderilecek.
  İletişim Bilgileri: 0262 723 13 56 Kimya Laboratuarı Hatice Hanım.
  Mustafa Bey siz Hatice Hanım'ı arayın ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ben granül için göndermiştim, bu bilgilerde size yardımcı olur
   
  Yusuf Özkır bunu beğendi.
 3. Yusuf Özkır

  Yusuf Özkır CMNet Üyesi

  @Olgaç Sürmelihindi , Mustafa Bey'in Tekstil atıklarından kastı kırpıntı kumaşlar, işlenmiş elyaf atıkları, hav atıkları vb. sanırım. Ama süreç yine bahsettiğin gibi numune kısmını çıkarır isek ;)
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 4. @Yusuf Özkır Yusuf bey dediğiniz doğru. Ben ürün için yapmıştım. Peki soru saçma gelir. Affınıza sığınarak soruyorum bu tür atıklar için analiz yaptırmak gerekebilir mi? Bilgilendirme için teşekkür ediyorum.
   
 5. Yusuf Özkır

  Yusuf Özkır CMNet Üyesi

  @Olgaç Sürmelihindi Estağfurullah, burada Mustafa Bey, atıklar ile ilgili değil de bu saydığımız atıkların geri kazanımı sonrası oluşan ürün ile ilgili analizden bahsediyor, ben öyle anladım. Saydığımız atıklar atık kod listesinde zaten tehlikesiz oldukları kesin olan atıklar tehlikelilik analizine gerek olduğunu düşünmüyorum ama işin havale olacağı memur isteyebilir.
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 6. cok teşekkür ederim. Evet memur çok önemli ama isteyen görmedim antep için konuşuyorum. Siz de duymadınız galiba gelen atıklar için analiz yapılmasını.
   
 7. Yusuf Özkır

  Yusuf Özkır CMNet Üyesi

  ben daha çok atığı gönderen tarafta oldum, onlarca firma ile çalıştık ama bir tanesi bile tehlikelilik analizi istemedi.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...