Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekstil atıksuyu arıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Panzerfaust tarafından paylaşıldı.

 1. Panzerfaust

  Panzerfaust CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar
  tekstil ve baskı işi yapan bir firma var ve burdan oluşan atıksuyu arıtmak istiyor. firmanın basit bir arıtma sistemi var. gelen atıksuyu arıtmak için nasıl bir işlem uygulamak gerekir kullandığımız kimyasalları hangi firmalar sağlar ve gelen atıksu karakteri hakkında hiçbir fikrimiz yok bunun analizini yapabilicek firma istanbul için önerebilirmisiniz.
   
 2. Murat Uysal

  Murat Uysal CMNet Üyesi

  Tesisin atıksuyunun deşarj yeri neresi olacaktır. Gidilmesi gereken yol buna göre farklılık gösterecektir.
   
 3. Panzerfaust

  Panzerfaust CMNet Üyesi

  arıtım yapıldıktan sonra kanalizasyona desarj yapılacaktır.
   
 4. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  merhabalar;
  linkteki sayfayı incelerseniz akredite olmuş laboratuarların listesini görebilirsiniz. ham suyunuzun analizini yaptırıp proje firmalarından hamsuyunuza göre bir arıtma tesisi dizayn etmelerini teklif olarak istersiniz. mevcut arıtmanızla ilgili havuz ve ekipmanların özelliklerini de firmalarla paylaşırsanız yeni projelendirilecek sisteme adapte edilebilir böylece maliyetleriniz de azalabilir. belki de yeni bir sisteme gerek kalmadan mevcut arıtmanızda revizyona gidilebilir. bunlar hepsi birer seçenek. ama öncesinde dediğim gibi ham suyunuzun analizi gelen atıksu debisi ve tesisin çalışma saatleri (toplam atıksu kaç saatte gelecek) bilinmesi gerekli. Kullanılacak kimyasallarla ilgili de projelendirilen sisteme göre kimyasallar m3 başına ortalama çıkartılabilir. siz de sonrasında bu kimyasalları temin edeceğiniz firmaları bulabilirsiniz. yine herhangi bir danışmanlık ya da proje firmaları ya da lab. az çok ortak sektörü kullandıkları için birbirlerini tanırlar. size yardımcı olurlar.

  http://laboratuvar.cevre.gov.tr/yonetim/sorgu.asp
   
 5. Gizem M.

  Gizem M. CMNet Üyesi

  polielektrolit dozla
   
  Gökhan Ş. bunu beğendi.
 6. gencerakif

  gencerakif CMNet Üyesi

  Atık suyunuz Emprime baskı sonucunda kalıpların yıkanması sonucu mu oluşmaktadır? Detaylı açıklarmısınız?
  Atık suyunuzun analiz değerleri, Oluşan atıksu miktarı ve mevcut arıtmanızla ilgili inceleme sonucunda yeni bir sisteme ihtiyaç kalmadan revizyon ile halledilebilir veya yeni bir ATT ihtiyacınıza karar verilebilir.İstanbul da tekstil atık suyu konusunda çok sayıda referansımız mevcuttur. ATT tesisi projelendirme,revizyon ve İşletmeye alma konularında yardımcı olabiliriz.
   
 7. Panzerfaust

  Panzerfaust CMNet Üyesi

  Atık su Emprime baskı sonucunda kalıpların yıkanması sonucu oluşmaktadır. yeni bir sisteme geçmek istemez firma revizyona gidilse daha az maliyetli olur fakat daha hiçbir analiz yapılmadı.
   
 8. gencerakif

  gencerakif CMNet Üyesi

  Yerinde inceleme yapmak için ziyarette bulunabilirim.
   
 9. Gökhan Ş.

  Gökhan Ş. CMNet Üyesi

  çok güldüm:)

  Hangi firmada çalışıyorsunuz Gencer Bey, sormamda sakınca yoksa
   
  gencerakif bunu beğendi.
 10. gencerakif

  gencerakif CMNet Üyesi

 11. melike kzk

  melike kzk CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba tekstil atıksularından renk giderim prosesinde aromatik amin analiz yöntemi hakkında geniş bir bilgi almak istiyorum önerebileceğiniz makale veya tez var mı?
   
 12. Merve Nur KIR

  Merve Nur KIR CMNet Üyesi

  @melike kzk csbnin sitesinde böyle bir el kitabı var belki yardımcı olabilir
  109G083 NOLU TÜBİTAK KAMAG PROJESİ, (2013). Boyar Madde İçeren Atık Suları Arıtan Endüstriyel Arıtma Tesislerinin İşletilmesine Yönelik El Kitabı
  https://www.csb.gov.tr/db/cygm/edit...in İşletilmesine Yönelik El Kitabı(1).pdf

  @melike kzk csbnin sitesinde böyle bir el kitabı var belki yardımcı olabilir
  109G083 NOLU TÜBİTAK KAMAG PROJESİ, (2013). Boyar Madde İçeren Atık Suları Arıtan Endüstriyel Arıtma Tesislerinin İşletilmesine Yönelik El Kitabı
  https://www.csb.gov.tr/db/cygm/edit...in İşletilmesine Yönelik El Kitabı(1).pdf
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.