• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Termik Santrali Gaz Kirlenmesi

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Aralık 2008
Şehir
Manisa
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Bu dokümanın nerden buldum bilmiyorum. Ancak yararlı olacağını düşündüm ve kaynakları sağlam geldi. :)

Termik Santrali Gaz Kirlenmesi

GİRİS
21. yüzyıla giriste fosil yakıtlar halen dünya çapında birçok ekonomik sektörde, özellikle elektrik üretiminde egemenliğini sürdürmektedir. Gelismis ve gelismekte olan ülkelerdeki hızlı ekonomik büyüme enerji tüketiminde ve baca gazı emisyonlarının sebep olduğu hava kalitesindeki düsüsün artısına neden olmaktadır. Bu emisyonlar enerji dönüsüm proseslerinde ve enerji santrallerinde hava kalitesi ve çevre ile ilgili stratejilerin gelistirilmesini gerekli kılmaktadır.

Devamı ektedir.
 

Ekli dosyalar

  • Termik Santrali Gaz Kirlenmesi.pdf
    156.1 KB · Görüntüleme: 315
Üst