• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ters osmoz

scepehan

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar
kafama takılan bir kaç soru var, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
su arıtım sistemlerinde son nokta olan ters osmoz sistemi ile ilgili bazı sorularım var. Sistem kabaca;
1. filtre katı partikülleri tutuyor ,
2. filtre aktif karbon,
3. filtre daha küçük partikülleri tutuyor,
4. filtre membran filte ve enson tatlandıcı yani suyun tadını sağlayan bir sistem var .
1 sorum bu sistem ağır metalleri tutabilr mi?
2. sorumsa elektrolizle su moleküllerine ayrılırken, su içinde bulunan ağır metaller tortu haline gelip suyun rengini değiştirip üst tabakada tortu oluşturur mu?
beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim. iyi günler...

Sinem Hanım bahsettiğiniz sistem küçük tezgah altı RO' lara benziyor. Bunlardan çok verim beklemeyin genelliklede 500 TDS in üzerinde kullanılmazlar. TS266, WHO, EC ve EPA yı da incelerseniz içme suyu üst sınırı 500 TDS dir. Çoğu çin ve taiwan'dan gelir. Ama bunun yanında kaliteli membranları olanlar da yok değil. Mesela FilmTech yada DOW gibi. Herne olursa olsun bunlar evsel içme sularında, düşük basınçta çalışan sistemlerdir. (birkaç bar) o yüzden sadece MA değeri belirli büyüklükteki bir kaç ağır metali tutarlar..

İYİ ÇALIŞMALAR