Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tez çalışmam için yardım eder misiniz?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında simgeisik tarafından paylaşıldı.

 1. simgeisik

  simgeisik CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  Sayfanıza bende yeni katıldım. Tez çalışmam için kapsamlı bir konu arıyorum ama henüz elle tutulur birşey bulamadım. Çorap üretimi yapan bir firmada çalışıyorum. Atıklarla ilgili bir tez konusu hazırlamak isityorum. Hem firmanın işine yarayacak hem de tezimde başarılı olmamı sağlayacak bir konuya ihtiyacım var. Çıkan atıklar; orlon kenarı, kontamine atık, plastik bidonlardır. Tüm atıklarımızı çeşitli atık firmalarına satmaktayız. Orlon kenarının miktarı fazla olduğu için bunlarla ilgili birşey yapılabilir yada atıkların ayrıştırılması konusunda ... Ayrıca sakata ayrıdığımız nylon çorap miktarımız da yukarıda bahsettiğim atıklar kadar fazladır. Sizce nasıl bir çalışma yapabilirim?
   
  Merve Akgül bunu beğendi.
 2. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  belirttiğin atıklardan ziyade atıklarla alakalı güzel fikirler konular her zaman üretilebilir tez konuları için ancak çalıştığın sektör ve bulunduğun iş yerine göre konu seçimin ve konu üretimin malesef kısıtlanıyor (şahsi fikrim). benim anladığım orjinal fikir, yapılabilir bir uygulama, hem mesleki gelişim hem de firma için güzel bir çalışma. bunun için çorap fabrikasının çevre danışman firması ile iletişime geçmen senin için iyi bir fikir edinmene yarar sağlayacak. bulunduğum ilde sadece yurt dışına üretim yapan tanınmış bir çorap fabrikası var. gerekirse danışmanı ve bünyesinde çalıştırdığı mühendisle seni iletişime geçirebilirim.
   
  simgeisik bunu beğendi.
 3. simgeisik

  simgeisik CMNet Üyesi

  Bana bu imkanı sağlarsanız çok sevinirim. Fimadaki ilgili arkadaşlarla birlikte yapacağımız çalışmayı düşünüyoruz fakat elle tutulur bir konu halen bulamadık... Süre de kısıtlı olduğu için bir an evvel netleştirmem gerekli.
   
 4. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  yarın firma ile görüşeceğim, danışmanın iletişim bilgilerini size vereceğim.
   
  simgeisik bunu beğendi.
 5. simgeisik

  simgeisik CMNet Üyesi

  çok teşekkürler :)