Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi atık taşıma

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında azize demir tarafından paylaşıldı.

 1. azize demir

  azize demir CMNet Üyesi

  tıbbi atık taşıyacak personelin tıbbi atık konusunda bir eğitim aldığına dair sertifikası olması gerekiyormu
   
 2. hanım yıldırım

  hanım yıldırım CMNet Üyesi

  Merhabalar il çevre bu konu ile ilgili eğitim veriyor ve sınava tabi tutup sertifika veriyor . Ve tıbbi atık toplayan ve bertaraf eden personelin bu eğitimi almasına dikkat ediyor birleşik denetimlerde de özellikle sertifikayı soruyor .
   
 3. azize demir

  azize demir CMNet Üyesi

 4. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği

  Eğitim
  Madde 52-
  Tıbbi atıkların ünite içinde toplanması, taşınması, geçici atık deposuna taşınması ile geçici atık deposu veya konteynerlerin işletilmesinden sorumlu ünite personeli ile bu atıkların geçici atık depolarından alınarak bertaraf sahasına taşınmasından sorumlu belediye personeli, bu işlerin hizmet alımı yoluyla yapılması durumunda ise özel temizlik ve taşıma firmalarının ve personellerinin, tıbbi atıkların toplanması, taşınması, geçici depolanması ve bertaraf sahasına taşınması aşamalarında uyulacak kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlar, bu atıkların yarattığı sağlık riskleri ve neden olabilecekleri yaralanma ve hastalıklar ile bir kaza veya yaralanma anında alınacak tedbirleri içeren bir eğitim programına periyodik olarak tabi tutulması ve bu eğitimin alındığının belgelenmesi zorunludur. Toplama ve taşıma işlemlerinin hizmet alımı yoluyla yapılması durumlarında, çalışacak personelin bu eğitimi alması ve bunun belgelenmesi gerektiği ilgili ihale şartnamelerinde belirtilir.
   
  Pınar Pelit Demir ve azize demir bunu beğendi.
 5. Nergiz Öztürk

  Nergiz Öztürk Misafir

  Tıbbi atık alan veya taşımacılığını yapan bildiğiniz,duyduğunuz,tavsiye edeceğiniz firma var mı?
   
 6. Mahmut Konukcu

  Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

 7. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

 8. Nergiz Öztürk

  Nergiz Öztürk Misafir

 9. Mahmut Konukcu

  Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

  @Nergiz Öztürk Kocaeli veya Yalova'da olsaydı direk firma adı vererek yardımcı olabilirdim. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile görüşmenizi tavsiye ederim. Onlar anlaşmalı oldukları firmaya sizi yönlendireceklerdir.