Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama ayırma tesisi işletilmesi süreçleri hk. genel bilgiler

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Umut G. tarafından paylaşıldı.

 1. Umut G.

  Umut G. CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  1 yıldan fazladır siteye üyeyim fakat iş yoğunluğu nedeni ile çok aktif olarak kullanamadım. Bulunduğum firmada belediyelerle Katı Atık Toplama-Taşıma ve Düzenli Deponi Sahası işletimi yapıyoruz. Bunlarla beraber ihalesi yeni gerçekleştirilen Toplama Ayırma Tesisi İşletimi işini almış durumdayız. Yani diğer Geri Dönüşüm tesislerinden farklı olarak ben Belediyeler Birliğine ait bu tesisi kiralamış durumdayım.

  Fakat bu konu hakkında çok donanımlı değilim. Tesisin sorumluluğu da bana kalıcak gibi gözüküyor(Geliri-Gideri-Maaşı vb.). Genel olarak ilgili başlıkları incelediğimde konular biraz dağılmış gibi ya da bilmediğim bir sektör olduğu için bana öyle geldi. Başlangıç aşamasından itibaren yapılması gerekenler ile ilgili püf noktalar konusunda bilgiler verirseniz hem temel bilgiler bir başlık altında toplanmış olur hem de benim gibi ilk defa bu işle ilgilenecekler için bir kılavuz olabilir. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

  Saygılarımla.
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Çevre Kanunu ile Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'ni iyice inceleyin. Gerekli kriterleri ve istenilenlerin çoğunu orada bulacaksınız. Ayrıca ilgili usul ve esasları da inceleyiniz.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...