Toz tutma sistemleri

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba,
İşletme içinde belli bir yerde çalışma esnasında oluşan toz için ne gibi bir önlem alabilirim?

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Evet makinadan kaynaklı,şu an fan bulunuyor ortamda fakat yetersiz.Tozlar havada büyük partiküller halinde bulunuyorlar.Fanın kapasitesi arttırılsa işe yararmı bilmiyorum.Yoksa komplike bir sistem yapılmak zorunda kalınabilir.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Fanın gücü arttırılsa evet işe yarar gibi geliyor çünkü daha fazla toz çekecektir. 2. birşeyde şu olabilir makinada noktasal yerlerden toz geliyor ise toz filtresi gibi birşey takılabilir o bölgeye makina neyin nesidir bilmediğimiz için önerilerde kısır kalıyor..

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Teşekkürler Fatih Bey,makina kumaş açma makinası,toz filtre uygun olmaz çünkü zaten açıkta toz çıkararak çalışıyor makina.

Serhat Güler

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
tuğba hanım makinenin bütününden çıkan tozları tek bir noktada toplayabilirsen (davlumbaz gibi) filtre kullanabilirsin. fakat makinenin tekniğini siz biliyorsunuz o yüzden yorum yapamıyorum fazla

Serhat Güler

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
ya da üretim sırasında makinenin daha az toz çıkarması içn neler yapılabilir bunların araştırılması sizi sonuca götürür.

Ersin Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
tehlike kaynağında yok edilemiyorsa,kapalı çalışma olamıyorsa ,işçi tehlikeden uzaklaştırılamıyorsa,mühendislik çözümleri sağlanamıyorsa son çare kişisel koruyucu ekipmandır.