Ülkemizin Hava, Su ve Toprak Kalitesi Çevre Referans Laboratuvarımızda İzlenip Analiz Ediliyor

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Ara 2009
Mesajlar
3,683
Çözümler
6
Tepki puanı
10,118
Puanları
338
Yaş
29
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Şehir
Tekirdağ
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Ankara Gölbaşında bulunan Çevre Referans Laboratuvarımızda Hava, Toprak ve Su kalitesine dair tüm denetimler yapılmakta ve yaklaşık 7.000 parametre uzman ekiplerce analiz edilmektedir. Çevre Mevzuatına ilişkin olarak atıksu arıtma tesislerindeki ve sanayi tesislerinin baca gazlarındaki her türlü numunenin ölçüm ve analizleri yapılmaktadır. Sonuçlar Laboratuvarda kontrol edilerek değerlendirilmektedir.

Günümüz mevsim koşullarına göre Türkiye genelinde hava kalitesinin sonuçları:


1.jpg
2.jpgKirletici vasfı yüksek olarak tarif edilen sanayi tesislerinin bacaları online olarak izlenmekte ve Çevre Mevzuatı kapsamında yükümlülüklerin yerine getirilip getirilmediği anlık olarak takip edilmektedir. Deniz suyu kalitesini de ölçüp izlemek kontrol etmek yükümlülüklerimiz arasında olup tüm denizlerimizde deniz suyu kalitesi izlenmektedir.

Sahipsiz atığı alıp atığı bıraktığından şüphe edilen tesislerden de numune alıp eşleştirme yapılırken atığın sahibi tespit edilebilmektedir. Dioksin-Furan Analiz Laboratuvarımızın kurulması ile sanayi tesislerinin bacalarından atmosfere verilen kirleticiler grubunda olan numunelerin çok hızlı bir şekilde analizi yapılabilmektedir.

TANITIM VİDEOSU:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


KAYNAK:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 

FERHAT ELÇİ

Haberci Grup Lideri
Haberci Grubu
Katılım
21 Eki 2019
Mesajlar
574
Tepki puanı
1,268
Puanları
148
Yaş
28
Şehir
Mersin
Firma
İŞSİZ (UZMAN ÇOBAN) :)
Ben inandım 🤣 Melbes daha lab sektöründe soru işaretleri varken lablar arası bilgisizlik bile çok fazla iken 3 günlük 5000 tl ye eğitim ile çokda verim beklememek lazım ...
 
Üst