Ultrason Yönteminin Evsel Kaynaklı Biyolojik Arıtma Çamurlarında Çamur Şartlandırma v

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Ultrason, insan kulağının duyamayacağı kadar yüksek bir frekansa sahip sestir. Ultrason tıp, endüstri ve çeşitli bilimlerde geniş uygulama alanına sahiptir. Ultrasonun materyal üzerine etkisi günümüzde sonokimya adı verilen geniş bir bilim dalı olarak ele alınmakta ve araştırılmaktadır.

(yine bir makalenin çevirisidir):rolleyes:
 

Ekli dosyalar

  • 1. Sludge.doc
    76.5 KB · Görüntüleme: 99

s1cistut6

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle kaynak için teşekkürler bu dönemki proje konum ultrasound ile atıksu arıtımı ve şunu merak ediyorum acaba ultrasound ile atıksu arıtımı sonokimyanın bir uygulama alanı mı yoksa ikisde aynı şeyler mi?
 
KS
Hazel Candan

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
sonokimyada hangi alanlarda kullanılıyor bilmiyorum tekstille alakalı olabilir tam bir bilgim yok. ultrason cihazı kullanılarak atık su (evsel) için arıtma tesislerinde kullanılan bazı susuzlaştırma ekipmanlarının gerekliliğinin ortadan kaldırılmasına ilişkin bir çalışmadır. tesisde sadece ultrosonik bir ünite kurularak susuzlaştırma ve buna benzer diğer ekipmanların ortadan kaldırılmasına ilişkin verim arıtırılablirliğine ilişkin bir uygulamadır.yine bir sorun olursa cevaplamaya çalışırım. yanlız çalışmamı incelediysen bunun için sadece ultrason cihazı değil, viskozimetre, fitrasyon, akm, cst cihazı kullanıyoruz.
 
KS
Hazel Candan

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
ULTRASON YÖNTEMİYLE İŞLEM GÖRMÜŞ ATIKSU ÇAMURU ... tezidir.

bitirme ödevimdir sende bitirme ödevi hazırlayacakmışssın aynısı kopyalamamanı öneririm anlaşılırsa başın belaya girer yeni bir dublikasyon olayı var üniversitelerde. kopyaladığın yaptığın yerde kaynak yad alıntı gösterirsen başına iş açılmaz. :)
 
Üst