• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

UUP-Kalıcı organik kirleticiler hk.

n.güngör

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaşlar merhaba,
Bakanlıktan gelen mail resmi yazı ve Ek-formu ektedir. Konu hakkında çalışma yapan ve bilgisi olan var mı?

"Sayın Yetkili,

Ülkemizin taraf olduğu "Kalıcı Organik Kirleticilere (KOK) İlişkin Stockholm Sözleşmesi" 7. maddesi gereğince organik kirleticilerin kullanımı, ihracatı, ithalatı, üretimi, dağılımı ve kaynağı ile ilgili envanter bilgileri, kirlenmiş alanların, mevcut stokların ve bertaraf olanaklarının değerlendirilmesi, kalıcı organik kirletici kimyasallarla ilgili altyapı, yasal düzenlemeler, izleme, araştırma ve geliştirme kapasitesi, izleme sistemi oluşturulması ve kullanımı gibi konulardan oluşan eylem planlarının yer aldığı Ulusal Uygulama Planı (UUP) hazırlanmış, Sözleşme Sekretaryasına iletilmiştir ve düzenli olarak bahsi geçen konular üzerine gerekli güncellemelerin yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda ekte tarafınıza iletilen formların Çevre Kanunu’nun 12nci maddesi “Bildirim ve bilgi verme yükümlülüğünü yerine getirme” gereğince doldurulup 20 Haziran 2020 tarihine kadar oky@csb.gov.tr ve n.aydiner@unido.org elektronik posta adreslerine bildirilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."

Öncelikli Kimyasallar Şube Müdürlüğü
Kimyasallar Yönetimi Dairesi Başkanlığı
Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Ekli dosyalar

• UUP resmi yazı.pdf
    59.6 KB · Görüntüleme: 35
  • 7.5.28965-Ek (3).docx
    58.8 KB · Görüntüleme: 27
Her kuruma değil sadece ekte belirtilmiş olan maddelerin kullanılabilme durum olan firmalara ilettiler.
Eklerdeki maddeleri hesaba katarak kullanımınız var ise anketi doldurup iletmeniz gerekiyor.
He sorarsanız siz ilettiniz mi diye hayır biraz kapsamlı bilgi alıp öyle yapmayı düşünüyorum :D
Bilgi aldıktan sonra paylaşım yapacağım burada.

Merhaba ,

Mailleşme sonucun aldığım bilgiyi sizlere ileteyim .

Bu Ulusal Örnekleme Planı ile ilgili firmalara iletilen anketin doldurulması isteniyor.
Bu anketi neye göre dolduracağım derseniz aşağıda paylaştığım Ek-1 Ek 2 listelerindeki kimyasalların herhangi birini kullanması, üretmesi ve ithal etmesi ayrıca, firmalarda kullanılan ürünlerin içeriğinde bu kimyasalların olması ve/veya ürünlerin bu kimyasallar ile kontamine olması durumunda formu doldurmanızı istiyor.
Eğer yukarıda belirttiğim gibi bu kimyasallarla ilgili bir durum söz konusu değil ise açıklama kısmında belirterek iletilmesi gerekiyor.

Ekler :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

İlgili Yönetmelik :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bir de ben mail atıp sorayım derseniz mail adresi : oky@csb.gov.tr

Mailden gelen cevap :
1593438612227.png

@Fatih Koçak Kolaylıklar diliyorum sana :D Görüştüğüm memur belli sektöre göre değil eçbs'den nace koda göre genel atıldığını söyledi . Çünkü her firmama gelmedi. Büyük ihtimalle genel bir araştırmadır diye düşünüyorum .Halledebildiğin kadarıyla yapmaya çalış :)

Benimde araştırma hastanesine geldi yazı msds leri tarandı yönetmelik ekindeki kimyasallara rastlanmadı :) , o şekilde de maiile dönüş sağladık. Tesisin TMGD varsa ondada yardım alabilirsiniz bütün msds ve miktarları onlarda oluyor genelde kendileri de beyan yaptıkları için