• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yardıma ihtiyacım var

rabia kç.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gıda san.
Merhaba arkadaşlar

Yeni mezun oldum ve her yeni mezun olan arkadaşlarım da olduğu gibi benimde endişelerim var. İş başvurusu yaptığım ilk yer İSG belgesi istedi. Kendimi yetersiz hissediyorum. Sizce de İSG olsun TMGD olsun bu belgeleri almak için hemen haekete geçmeli miyim bir de bulunduğum ildeki çevre mühendisleri odasına üye olmalı mıyım:islik:

teşekkür ederiim.

isg alabilirsiniz avantaj sağlar elbette. ekstradan yabancı dil bilmeniz elbette fayda sağlayacaktır. ISO almakla uğraşmayın derim. Almak isterseniz de siz bilirsiniz. Lisanslama konusunda bilgi edinin TAT nasıl alınır şartları nedir? geri dönüşüm tesisi lisansı, toplama ayırma lisansı gibi belgelerin şartları nedir nasıl alınır tarzı şeyleri öğrenin şimdiden. ( sınavda en çok bunlar çıkıyor :p :D )

@rabiakoc merhaba, öncelikle Allah yardımcınız olsun. Ben isg belgemi çalırken almıştım. Bu çalıştığınız sektöre bağlı bazı firmalar istemektedir. ama benim tavsiyem iş bulduğunuz zaman ve kabul edilirseniz işe başlamanızdır. Evde oturduğunuz zaman kimse size işi öğretmeyecektir. Hem işe girdiğiniz zaman meslediğimiz ile ilgili daha farklı branşlar hakkında bilgi sahibi olabılırsınız çevre edinebilirsiniz gibi olumlu yanları mevcuttur. Bu arada isgnizi tmgd yi alabılırsıniz. Odaya üye olduğunuz zaman aktif olursanız birazda çevre konusunda size faydası olabılır. Sormak istediğiniz bir şey olursa buradayım:)

@Evrem Yeşil Teşekkür ederim. Şuan bir işe başladım fakat kendi mesleğim üzerine değil. Kendi mesleğimle ilgili bir iş hala bakıyorum ama bu süre zarfında evde oturmayı tercih etmedim en azından belgeleri almak için yeterli bakiyeye sahip olurum diye düşündüm. bakalım bişeyler yapabilecek miyim? ilginiz için teşekkr ederim:harika:

@rabiakoc

İSG belgesinin yararını göreceğiniz kanısındayım hemen hemen her ilanda bunu da istiyorlar ama TMGD şuan için gerekli değil bence. Odaya kayıt olmaya da gerek görmüyorum.

@rabiakoc

Ben de Kocaelide yaşıyorum ben izmitte bi kurumdan almıştım ama orası kapandı. Şuan körfezde bir kurum var oradan bilgi alabilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

iş güvenliği yüzde 80 farklı bir çalışma alanı, bunu dikkate alarak tercihini yapmanı tavsiye ederim

Arkadaşlar bu süreç çok sıkıntılı ve stresli bir dönem (yeni mezun ve işsizlik sendromu) hemen hemen herkesin yaşadığı şeylerle karşılaşacaksınız (torpil, tecrübe, belgeler vs. gibi). Moralinizi bozmadan enerjinizi kaybetmeden devam edin yolunuza. İş bulmakla herşey bitmiyor doğru işi ve doğru iş yerini bulmak ta bir o kadar önemli ;) Belgeler konusunda bende isg yi daha önemli görüyorum çünkü çoğu iş ilanında istenilen belge isg oluyor. Herşey gönlünüzce olsun inş. :):):harika: