Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni eklenen bacalar

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

 1. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  Çevre izni alınmış bir firmanın kapsamını değiştirmeyecek şekilde 2 adet havalandırma 2 adet fırın bacası yapılmıştır. Bu bacaların ölçümlerini, proelerini ve resimlerini il çevreye bildirmemiz yeterli olur mu?
   
  kadir kenan bunu beğendi.
 2. hatice kübra

  hatice kübra CMNet Üyesi

  dilekçe ile kapasite artışı olmadığını belirterek ekinde ölçüm raporu ve resimlerini vermeniz yeterli olacaktır. Ancak İl Müdürlüklerinde değişiklik olabiliyor, öncesinde sözlü olarak görüş alabilirsiniz İl Müd.'ki kişiden.
   
  ceren123 ve kadir kenan bunu beğendi.
 3. Aytaç Tekez

  Aytaç Tekez CMNet Üyesi

  kapasite artışı ve kapsamını değiştirmediğine dair, bir dilekçe yazarsanız iyi olur..
   
 4. Özkan B.

  Özkan B. CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Bir firmamda yeni baca yapılmayıp var olan bacada bakanlık tarafından ekstra parametre ölçümü istenilmiştir. Bu ölçüm gerçekleştirildi, İl Müd. bildirmem gerekli midir?
   
 5. İsrafil Yılmaz

  İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

  Özkan kardeşim nasılsın ? Yaptırdığın ölçüm sonuçlarında sıkıntı yoksa denetime gelen elemana bildir ki sonradan herhangi bir sürpriz ile karşılaşmayasın.
   
  Özkan B. bunu beğendi.
 6. Özkan B.

  Özkan B. CMNet Üyesi

  Teşekkürler İsrafil, iş-güç koşturmaca, şükür iyiyiz seni sormalı sen nasılsın? Sonuçlarda sıkıntı yok denetimde geçirdi firma İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunsam mı yoksa denetime gelirlerse önlerine mi sunsam onu bilemedim:)
   
 7. fatih boztepe

  fatih boztepe CMNet Üyesi

  Özkan Bey, yönetmelik kapsamında yapılan teyit ölçümlerini biz cd olarak ekleyerek çevre il müdürlüğüne veriyoruz. Yapılan ölçüm izin kapsamında ise aynı şekilde küçük bir açıklama ilave ederek sunmanı tavsiye ederim. İşletmene yapılacak bir denetimin bugün yada yarın olması muhtemel değil, 1 yıl sonrada gelebilirler. Tavsiyedir, karar senin. Sonuçta bunu neden bize bildirdin demezler :)
   
 8. Özkan B.

  Özkan B. CMNet Üyesi

  Fatih Bey,

  Ölçümü yaptırdık şu an 4 ay geçti üzerinden herhangi bir bildirmemiz olamadı. Fakat bundan sonraki uygulamalarımız dediğiniz gibi olacak, üzerinden 4 ay geçen ölçüm için İl Çevre'ye bildirim yapmalı mıyım sizce?

  Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
   
 9. fatih boztepe

  fatih boztepe CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Çevre İl Müdürlüğünde bilgi alabileceğiniz birine sorup danışın derim. Bakanlık ölçüm istediyse sanırım ek-1 tesis. Biz ek1 yada 2 teyit ölçümlerini sunuyoruz. Bende size bu konuda bir şey söyleyemeyeceğim.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.