• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni mezun ve çevre görevlisi belgesi

kralsoytarı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yk
böyle bir sistem olabilirmi allah aşkına !!!!!!!!!
biz yeni mezunuz ama çevre görevlisi belgesi almak zorundayız tamam hadi alalım diyoruz ancak bakanlık çevre görevlisini ne zaman açacak belli degil sirf bu belgem yok diye kaç tane iş imkanı kaçırdım hatta başvuru bile yapamadım
ya bu bakanlık ne işe yarıyor insanlara zorluk çektirmek için mi
çevre görevlisi alacasın diyolar ama kurs açmıyorlar onları bekliyoruz!!!!!!!
hangi meslek dalında başka böyle bir uygulama var acaba her bakanlık kolaylaştırır bizimkiler bize köstek olmaktan başka bir işe yaramıyor!!!!!!!

Merhabalar

Mesleğimiz üzerine o kadar olumsuz eleştiri okuyorum dinliyorum kii etkilenmemek elde değil. Kadronun açılmadığını işsizlik sıkıntısı olduğunu hepimiz maalesef biliyoruz.. Burada olumsuz eleştirilerimizi etrafa saçmak yerine birbirimizi motive etsek. İtibarımızı kaybettik ama öz güvenimizi, meslek sevgimiz kaybetmesek diyorum.. Mezun olalı bir ay olmadı daha diplomamı almadım şuan alanım dışı bir yerde çalışıyorum İSG belgesi için birikim yapıyorum, çevre görevlisi olmak için eğitimleri bekliyorum, cevabı verilmeyecek iş başvuruları yapıyorum ... yaaaani kısaca çabalıyorum inanıyorum güzel şeyler olacak. Ben umutluyum arkadaşlar sizde umut edin. Umut fakirin ekmeği.. haa bide en önemlisi dua .. :)

Sizi cok iyi anliyorum.Ne yazik ki ben de bes alti ay egitimin acilmasini bekledim.O sure zarfinda ne kadar cok is kacirdim.Tam belgeyi aldim artik bulurum derken uc dort ay da is aradim.2016 mezunuyum ise gireli daha iki ay oldu.

merhabalar. İşe girişimizi zorlaştırmak için her şeyi yapıyorlar. Ben 2015 mezunuyum. Mezun olduktan sonraki İlk yılımda birkaç yerle görüştüm, askerlik istediler, askerliğini yapmamış almıyoruz dediler. bende o yıl sınavımız 2 senede bir diye kpss ye hazırlandım. Ülkemizin, bakanlığımızın çok alım yapmadığını, çevre mühendisini önemsemediğini bile bile hazırlandım. ilk başlarda umudum olmadığından çalışma isteğimde yoktu ama hazırlandım. ve 81 puan aldım. Çok iyi bir puan değil ama ziraat veya 2 yıllık bazı bölümleri(küçümsediğimden değil) okusaydım atanmıştım. Devlet kadrolarına kpss siz girenlerde oluyor tabiki ama nasıl bilemiyorum. Daha sonra askere gittim, vatani görevimi allahın izniyle tamamladım geldim. Şimdiki süreç ise beni çok yoruyor, öncesinden dahada sıkıntılı bir dönem. Askerden önce çevre görevlisi eğitimi tamamlamıştım, geldiğimde de belgemi aldım. Kendimi geliştirmek adına ingilizce kursuna da gittim kpss dönemimde, şimdi ilerletmek için kendimde devam ediyorum. Şimdi görüştüğüm yerlerde tecrübe istiyor, emisyon görevlisi belgesi istiyor, isg istiyor, tecrübeyi işe alınmadan kazanabilecekmişim gibi. yada beyefendiler ankaradan telefon yada üst düzey bir referans istiyorlar. İstiyorda İstiyoorlar, bütün belgeler aynı anda hepsi sende bulunsun istiyorlar. Yok ankarada dayım yok, Hayat herkese hemen gülmüyor bazen. Bazılarımıza ise sabır düşüyor sadece. Herkes için allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.

uzun olmuş kusura bakmayın, okuyanlara burdan selamlar :)

@Onur Turan dogru söylüyorsun bende okudugum bölümün böyle olması çok yazık 4 yılımı çöpe atmışım gibi hissediyorum böyle ne olacagını bilmedigin devemlı belge istenen ancak okudugumuz mühendislik diplomasının bi işe yaramadıgı bbir meslekte olabilecegimi sanmıyorum çalışırken bir başka bölüm okuyacagım ben ....................

Enerji sektöründe özellikle yenilenebilir enerji sektöründe çalışmak için illa elektrik,makine, endüstri mühendisi olmamız mı lazım yüksek lisans veya herhangi bir belge ile bu yetkiye sahip olamıyormuyuz