Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeraltı suyu neden bulanık akıyor

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Enderman tarafından paylaşıldı.

 1. Enderman

  Enderman CMNet Üyesi

  Merhabalar , 190m derinlikten açılan sondajdan yeraltı suyu alınıp kum filtre - aktif karbon filtre - demir mangan filtre ve uv lambadan geçip kullanım suyu olarak kullanılmakta. Ama sistem geri yıkama yapılmasına rağmen bulanık akmaktadır. Nedeni ne olabilir ?
  Saygılar
   
 2. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  @Enderman aklıma ilk gelen sorular; filtreleriniz sağlıklı olarak çalışıyor mu? ham su ile arıtılmış su arasında bulanıklık ve renk açısından karşılaştırma yaptınız mı? geri yıkama sıklığını ve süresini arttırmayı denediniz mi?
   
  Enderman bunu beğendi.
 3. yunuskral

  yunuskral CMNet Üyesi

  1. İhtimal: Filtrenizde geri yıkama probleminiz var.
  2. İhtimal: Kimyasal dozajınız optimum dozajlarda sağlanamıyordur. Öncelikle Filtrelerinizin geri yıkama ile temizlendiğine emin olun, ardından jar testde belirlediğiniz optimum dozajlara göre arıtma işlemine başlanmanızdır. Basınçlı filtreler arasından numune alarak bulanıklığı kontrol ederekde sistemi kontrol edebilirsiniz.
   
  Enderman ve Gizem Sunar bunu beğendi.
 4. Wtcp

  Wtcp CMNet Üyesi

  Sistem belirli bulanıklık, renk, AKM parametrelerine göre dizayn edilmiştir, ancak girişteki bu parametrelerde artış olduysa sistem istenilen verimde çalışmaz. Giriş parametrelerinde değişiklik yoksa sorun büyük ihtimal kum filtrededir. Herhangi bir koagülant dozlanıyorsa @yunuskral arkadaşımızın dediği gibi jar testi ile yeni doz belirlemek gerekir.
   
  Enderman bunu beğendi.
 5. Enderman

  Enderman CMNet Üyesi

  @yunuskral @Wtcp @SenayKS bilgiler için çok teşekkür ederim . Dip tortusu birikmiş filtrelerde. Geri yıkama ve durulama süreleri 5 er dk uzatılarak olumlu bir sonuca ulaştık. Gelen suyunda kalitesinde değişme olmuş olabilir. Tanka yeni su geldi şimdilik sorun yok. Herkese teşekkür ediyorum.
   
  SenayKS, Wtcp ve yunuskral bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...