Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yoğunlaştırma tankından çamur çekimi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında selcukbilge tarafından paylaşıldı.

 1. selcukbilge

  selcukbilge CMNet Üyesi

  Endüstriyel atıksu arıtım prosesinde yoğunlaştırma tankından çamur çekmeye başladığımızda ilk başta hiç çamur gelmiyor. Belirli bir zaman geçtikten sonra yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Bu süre yarım saatte olabiliyor bir saatte. Borularda herhangi bir tıkanıklık ta söz konusu değil. Sebebi hakkında bilgi sahibi olan var mı?
   
 2. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  çamur çok geç geliyorsa tankta çökme kısmında sıkıntı vardır. demek çökme sırasında bir akıntı veya salınım varsa çamur yanlış yere çöküyor olabilir.
   
 3. ozandonertas91

  ozandonertas91 CMNet Üyesi

  Su iletkenliğiniz yüksek ise çamur çökmesinde problem ile karşılaşabilirsiniz. İletkenliğinizi kontrol edin.

  Diğer bir olasılıkta koagülant,flokülant dozajınızdaki ani salınımlardır. Çamur karakterizasyonunuzun değişmesi de buna neden olabilir.

  Tank eğiminiz % kaç? Eğim oranı düşük ise çamur geç geliyor olabilir.

  Scraperı kontrol edin. Havuz betonarme ise, kalıplar söküldükten sonra tank tabanında kesimi yapılmayan saplamalara scraper takılarak kırılabiliyor. Çamuru iyi sıyıramıyor olabilirsiniz.

  Diğer bir ihtimal, scraperınızın tabana göre yükseklik ayarı yapılmamışsa, scraper yerden yüksekte kalmış olabilir.

  Geçici çözüm önerisi olarak çamuru biraz geç çekmenizi öneriyorum. Dekantöre bulanık su vermeniz gereksiz kimyasal ve enerji sarfiyatına neden olacaktır.

  Kolay gelsin.
   
  Meltem Koca bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...