• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Zirai uygulamalarda kimyasal hazırlama alanı hk.

Serkan PAT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bilinmiyor
Merhabalar

Benim tarımsal üretim yapan çiftçilerim var bu çiftçiler tarımsal üretim aşamasında pestisit kullanmaktadır. Petist kullanmadan önce benim pestist hazırlama alanı oluşturmam gerekiyor. Bu alanı nasıl hazırlarım alanı hazırlamak için yönetmelikte standart var mı? örneğin beton olsun etrafı tel çevrili olsun .Yönetmelikte bu şekilde alan hazırlama ile ilgili bir bildirge var mı?

Bu konuda en garanti cevabı, bulunduğunuz ilin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne sözlü ya da yazılı bir şekilde danışarak alabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak pestisit üretimi değil de var olan ürünün karışımı işlemi için size bir alan gerekiyor yanlış anlamadıysam. Dolayısıyla Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmeliğini incelemenizi önerebilirim. Yapılacak işlemin toprağa zarar vermemesini sağlamak adına İl Müdürlüğünden telefonla bağlanıp ÇED biriminden birisinin görüşünü almanızda fayda var.