• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları beyanı

Canan Erkan

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar,
ambalaj atıkları beyanı yapılırken mesela 2010 yılında stokta kalan ambalajları 2011 yılına nasıl ekliyorsunuz. Temin edilen miktarın üzerine mi ekleniyor?

@emre eser @Ceren Saydam @Seval Çevre Merhaba

EK8/C/B bildirimlerini yapmayı hiç denemedim henüz, çünkü hala faturaları teker teker taratıp sisteme yükleme saçmalığına inanmak istemiyorum.
Ayda 1000den fazla fatura için bunları teker teker yapmak bi haftalık iş yükü demek ve bu hiç mantıklı gelmiyor bana. Bakanlığı sık sık arıyorum 2 gündür ama henüz ulaşamadım.

Bu arada da sistemin düzelmesini beklemek yerine; EK8/C için; fatura listesini resmi yazı ile il müdürlüğüne gönderdim ve sistemdeki sıkıntıdan dolayı giriş yapamadığım için yazılı olarak sunduğumu yazdım.

Taşınma işlemleri sebebiyle telefonlara ulaşamamış olabilirsiniz.
Öte yandan, faturaların sisteme taratılıp girilmesi gerekecek.

Arkadaşlar merhaba,
Tehlikesiz Atık ve Ambalaj Atığı geri kazanım firmasında çalışıyorum. Yukarıda yazdığınız yorumlara göre tesise alınan ve gönderilen ambalaj atıkları için sistem üzerinden faturayı yüklemek gerekiyormuş. Benim kafama takılan ise; bizim tesise gelen tehlikesiz plastik atıklar ve plastik ambalaj atıkları karışık geliyor. Biz fatura üzerinden yarı yarıya tehlikesiz-ambalaj olarak ayırıyoruz. Şimdi bu faturaları sisteme yüklerken sıkıntı yaşatır mı bize?

Fatura var sadece. Ama şöyle örnek verim tesise 5000kg lık fatura kesiliyorsa bunu 2500 kg'ı nı Tehlikesiz Atık olrak-2500kg'ınıda Ambalaj atığı olarak kendimiz ayırıyoruz. Faturada sadece plastik hurda 5000 kg yazıyor. Bu şekilde yine de sorun yaşar mıyız?

Arkadaslar merabalar ya benim bir sorum olucak yeni ambalaj bilgi sistemine eski kullanıcı adı ve şifre ile girdigimde hata veriyor yani girilemiyor bu firma istanbulda ofisi adanada üretim firması bulunmaktadır. il çevreye bu konu hakkında danıştım istanbulda kullanıcı adı ve şifre talep etmeniz gerekiyor denildi ama ben bunu saçma buluyorum daha önce elimde olan sifre ile bildirim yapıyorken simdi niye yeni bir tane alıp geriye dönük beyan yapmam gerekiyor ayrıca bu firmaya belgelendirme bile yapıldı bu işi nasıl çözerim? yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaslar

Ambalaj üreticisi adına beyan yapıyorum. Çok uzuun bir listem var Ek 4 e işlemem gereken. Bir kısmmını işleyip kaydet dedimki ekteki gibi oldu. bazılarının firma adı silindi bazılarının kg miktarları silindi . Neden böyle olduğunu bilen var mı ? aynı şeyle tekrar tekar uğraşmak mı gerekiyor.

Ekli dosyalar

• AMBALAJ HATA.png
    AMBALAJ HATA.png
    108.8 KB · Görüntüleme: 52
@morgul bugün sistemde bi sıkıntı var sanıyorum, ben de kayıtlı beyanımda ufak bi noktayı güncelleyip tekrar kaydete tıkladığımda heryer sıfırlandı.
ve evet mecburen baştan girilmesi gerekecek. ama tavsiyem perşembeden sonra yapmanız, çünkü bakanlık sistem sıkıntılarının perşembeden perşembeye yenilenip giderildiğini söylüyor.

@esra kokturk
Bu dilekçeyi verirseniz hava emisyonu,gürültü ve diğer belgelerin var olduklarını ve durumunu yazarlar:) rica ederim.

Ekli dosyalar

• İL MÜDÜRLÜĞÜ UYGUNLUK YAZISI..doc
    29.5 KB · Görüntüleme: 66
@esra kokturk
hayır.Eski lisans yönetmeliğine göre hazırlıyorduk ama çevre izin ve lisans yönetmeliğine göre hazırlanmasına gerek yok.