• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

bu ambalaj sisteminde beyan yapamıyorum. Mutabakat formu çıkıyor onaylıyorum yinede yeni giriş için buton çıkmıyor:aglyrmngaa: Maillere dönen yok, telefonları açan yok:snzdglsn:
Bilgileri firmalardan almak bir dert onları sisteme girmek ayrı bir dert:naslyany:

@tugceturan Tuğçe Hanım, konuyu danışman bir arkadaşımla görüştüm. Serbest Bölgede olup %100 ihracat ise veri girmene gerek yok dedi. ama bunun için belgem olsun istiyorsan bakanlığa kapsam dışı olduğuna dair bir dilekçe yazıp gönder geri dönüşlerine göre olmadı sistemi açtırıp verilerini girersin dedi.

Fason üretim yapanlar için açılan "EK6 Ambalaj Tedarikçisi Müracaat Formunda", "ambalaj tedarik edilen firma bilgileri" de giriliyordu önceki yıllarda bu yıl sistemde gözükmüyor. Konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır?

Arkadaşlar Merhaba,
2015/11. ve 12. aydan belgelendirme yapmam gereken yk ve ps'ler var. 11. ayın bildirimi yapmıştım sistem kapanmadan önce 12. ayın bildirimini yapacam şimdi fakat 11. ayın belgelendirmesini nası yapacam sistemi tam olarak çözemedim yardımcı olabilecek olan hayırsever bir arkadaş bekliyorum :)

Arkadaşlar merhaba;
belgelendirme işleminde belediyenin sisteminde belgelendirecegin firmaları önceden miktarı girip kaydetme işlemi yapabiliyorduk şimdi ise direk paylaştır var acaba neden böyle oldu bileniniz var mı ?

Lisanslı firmalarda ve belediyelerde çalışan arkadaşlar,
Malumunuz belgelendirme sürecinde sona yaklaştık ama bir adım ileriye gidemedik.
Şu an hala belgelendirmeyi bitiren belediye ve firma yok.Süreç bu şekilde işlerken herkes konunun akıbetini bakanlık nezdinde öğrenen kimse var mı?
En son geçen cuma hülya hanım bakanlık sizi mağdur etmeyecektir,çözeceğiz, bilgi işlem otomasyonda ki arkadaşlar çözecektir diye söylemlerde bulundular.
Hasbel kader bugün sistemin tam olarak faaliyete geçiğini düşünürsek 5 günde bu kadar belge girişini hangi hızla yapılacaktır.
Lütfen arkadaşlar görüşme trafiğini artıralım,çözüm önerisini ise geçen perşembe günü 2 saatliğine yeni sistemin yerine eski sitem gelmiş idi.
En azından 2015 belgelendirmesi sonuçlana kadar işleri eski atık ambalaj sisteminden çözebiliriz.
Lütfen arkadaşlar herke bu konuya duyarlılık göstersin.

sisteme hala bildirim yapamamaktayız sürekli siliniyor gidiler ve bir türlü dönüş yapmıyor bakanlık nasıl hallettiniz firma olarak ek 4 ve ek 5d bildirimi yapanlar ?

Arkadaşlar
Ben de sistemde silinme problemi olmadı. Ancak aşağıdaki soruya bir cevap bulamadım.
"Ek5-D Piyasaya Sürülen Ambalajların Temin Edildiği Yerlere Ait Bilgiler"i girerken tedarikçi firma bazında Piyasaya sürülen ambalaj miktarı (Kg) nı neye göre giriyorsunuz.?
Yıl başında ambalaj stoğumuz olduğundan, tedarikçi bazında yıl içinde piyasaya sürdüğümüz toplam miktarı yazdığımda tedarik edilenden daha fazla ambalaj piyasaya sürmüş gibi görünüyoruz.
Sadece o sene tedarik edilen miktardan piyasaya sürülen miktarı yazdığımda ise piyasaya sürülen toplam miktarlar, Ek 5-B1 ve Ek 5-B2 tablolarındaki miktarlarla uyumsuz olmakta.

Arkadaşlar ambalaj bilgi sisteminde ek7-ek8 bildirimlerini excel tablosundan yükleyebiliyormuyuz acaba?

Arkadaşlar bendeki ekranda firmaların vergi numaralı aynı olduğundan böyle bir şey çıkıyor.

Şimdi bütün firmaları sadece merkez şubeden mi girmemiz gerekiyor. Sadece merkez şubenin kullanıcı adı ve şifresi sistemde tanımlı diğlerine girilmiyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor.
Firmanın 3 adet şubesi bulunmakta. Sadece merkez şubeden hepsinin toplamınımı girmem gerekiyor.

Aktarım Bilgilei
merkez şube22
a şubesi34
b şubesi466
c şubesi766
[TBODY] [/TBODY]

iyi günler;

tattan tata satış yapılamıyor fakat bakanlık izniyle bunun onayı alınıp gerçekleştirilebiliyor. satış yaptığımız firma bu izni almış fakat bizimde almamız gerekli mi ,yoksa ambalaj bilgi sisteminde diğer kısmından çıkış yapabilirmiyiz ?

@Lykia

aynen ben de öyle yapıyorum. satış yaptığımız firma bakanlıktan izin almış ambalaj atığı için. ben de diğer kısmında bildirim yapıyorum

arkadaşlar merhaba,

İşletmemizin çok geçmiş yıllara ait belgeleme yükümlülüğü bulunuyor. Belgeleme konusunda yetkilendirilmiş bir firmayla sözleşme imzaladık. Ama yetkilendirilmiş kuruluş şubat ayından beri sisteme giriş yapıp belgelendirme yapamadığını söylüyor. Nisan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde gerçekten böyle bir durum var mı? Belgelendirme yapılamıyor mu?