• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

muhasebe de yapılan bilgileri gireceksiniz neye ne kadar fire ayırmışsanız ne kadar stok varsa bunlar girilecek.Ama bununla ilgilide açıklayacaklar sanırım herşeyi eğitimde

(Lütfen en az 3 karakter girerek Belediye / Birlik adını yazınız) EK7B TAT girişlerinde böyle birşey yazıyor belediye adını yazınız diye.Bir bilgisi olan var mı? Belediyelerin kendine ait bir sistemi varmı?

@kaptan

EK7B de Kaynakta Ayrı Toplama secıldıgınde Beledeye veya Bırlık secılmesı ıstenır program tarafında. En az 3 karakter gırmenız gerekıyor.
Beledıye ve Bırlıkler Cevre Bılgı Sıstemınden gelmektedır.
Belgelendırme yapacak beledıyeler de aynı sıstemı kullanmaya baslayacaklar.

gider pusulalarını sadece ek 9b kısmına girebiliryorusunuz
diğer kodunu seçerek işlem yapabiliriz
ancak excelden yukleyemiyorum Unspecified error demekte ?!
yukleyebilen var mı?

Ek 7c-1 tehlikesiz atık olarak geçen ve genelde çimento fabrikalarına gönderilen malzemeler olabilir diye düşünüyorum.

@Mustafa DEMİR

7b yi gir sonra 7 c yi gir sonra 7byi gönder diyince ikisini birden yolluyor./b yi doldurduktan hemen sonra bildirimi gönderirsen 7 c de gonderiyor bos olarak ...İl çevre müdürlüğünü aradım ben iptal ettirdim telefonda sonra 7b ve 7c girdikten sonra 7b yi göndere tıkladım hallettim işimi

arkadaslar merhaba;
hala bu durum kesınlesmıs degıl ve 2012 belgelendırme yapmazsınız gıbı bır yazı cıkıyor karsımıza, bu konuyla bılgısı olan var mı? ve hala gıder pusulası olsun bazı ozel fırmalardan aldıgım malları nasıl ıslemem gerektıgını bılmıyorum. sicil nosunu alıyorum bazılarının tıcaret sıcıl nosu boyle sacma sapan sankı bır ıs cıkartıyorum gıbıme gelıyor:)beledıye makbuzunda sorun yok onları rahat gırıs yapıyorum. TAT fırmasında calısıyorum ve kafam cok karıstı. lütfen yardımcı olun. Şimdiden cok tesekkur ederım.Tüm yazılanları okudum herkes farklı yapmıs ortak noktada bulusan yok galıba:)

@eskarem

Eskarem arkadaşım aynı durumu ben de yaşıyorum. kesin bir bilgi edinemediğim için bildirimleri de göndermedim henüz. belgelendirme konusunda da belediyelerin yapacağı söz konusu.belediyeler için yeni bir belgelendirme sistemi oluşturuluyormuş o yüzden TAT ların sisteminde belgelendirme yapamazsınız diyor. gider pusulalarının kullanıp kullanılmayacağı da muallakta hala. ama gider pusulaları kullanılmazsa TATlar çıkış miktarlarını nasıl karşılayacaklar bilemiyorum. sadece belediye makbuzları girişler için yeterli olacak mıdır? en kısa zamanda kesin bilgiler ediniriz umarım

makbuzlar yeterli ben makbuzlardan girişleri yaptım.Yalnız dikkat edilmesi gereken 7b yi girdikten sonra bildirimi yollamadan 7c nin girişini de yapıp ondan sonra bidirimi gondermeniz gerekiyor.Kabul oldu mu derseniz beklemede henuz gecen hafta girişlerini yaptık.

iyi de benim cikisimla grisim eşit olmuyor o zaman cunku disaridan aldgm mali da ben gdt firmasina veriyorum tek belediyeyi grersem sorun olur

@bll_2081
belediyeden toplanan miktar 250ton aylık çıkışlarımız 500ton bunu belediye girişleri ile nasıl karşılayabiliriz? sonuçta tesise sokak toplayıcılarından ya da belediye sınırları dışından da atık geliyor.gider pusulaları kullanılmazsa çıkış miktarı giriş miktarından fazla oluyor