• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

@rüya
bir kaç arkadaşımız mücavir alan sınır dışı olarak giriş yapmışlar ancak bu "bana göre" doğru değildir. bu sebepten ben giriş yapmıyorum.

@Elif Kütahya Önal
excel sistemi doğru dürüst pek çalışmıyordu zaten elif hanım. ben hep tek tek giriyordum şimdide kaldırdılar zaten ek7b için excel giriş butonuda kaldırıldı bu sebepten exceldeki verileri girebileceğinizi sanmıyorum.

@Mustafa DEMİR
Peki 2011 yılına ait olan ek 7B girişleri neden excelden yapılamıyor sistem izin veriyor ama kabul etmiyor hata veriyor. Bu sistemden kaynaklanan birşey mi yoksa artık onlarda yapılamayacak mı? Fakat sayfa açık belgeyi yüklüyor kaydetmiyor.

@Gülfem Polat
Gülfem hanım;
Firmaların bilgi elimde yok demeleri sizi yanıltmasın faturalarını en az 5 yıl (10 da olabilir emin değilim) saklamaları gerekiyor.
bir çok firma bu işi pek dikkate almadığından bilgi yok diyip kurtulmaya çalışıyor. firmaların muhasebecileri istese tek tek çıkartır bu bilgileri ama pek yanaşmıyorlar angarya iş olarak geliyor onlara.
siz kendi kafanıza göre bir bilgi girmeyin firmadan yazılı imzalı bir belge ile şu yıl şu kadar ambalaj kullandım diye bir yazı alın onuda sisteme girin.
benim size tavsiyem şu olur.
Firmaya 2005ten bu yana satış rakamlarınızı çıkartın,
2011 deki satış rakamınız ve ambalaj kullanımınızla karşılaştırın,
bu bilgilerle bana şu yıl şu kadar ambalaj kullanmışız diye imzalı kaşeli bir evrak verin demenizdir

@Elif Kütahya Önal
Elif hanım excel yükleme sistemi zaten 2011 yılı içindede doğru düzgün çalışmıyordu. bu yılda bunu sistemden tümden kaldırdılar.
bir diğer noktada bugün 21.03.2012 yani 2011 bildirimleri çoktan verilmiş olmalıydı niye girilmiyor sorunuzun cevabı bu da olabilir.
ama dediğim gibi o sistem zaten çalışmıyordu :) :)

mustafa bey dediğiniz gibi bu iş angarya geldiği için yapmıyorlar. zorla da yaptıramam ki, benim sorunum benim başım belaya girmeden nasıl kurtulurum :)

@Gülfem Polat
dediğim gibi onlar satışları üzerinden geçmişe dönük yaklaşık bir hesap yapsınlar ve size şirketin kaşesi ve yetkilinin imzası olan bir belge ile versinler sizde o değerleri girin. bir sorun olursa bakın ben onlardan aldım buda kanıtım dersiniz. bundan daha garanti bir yol göremiyorum.

merhaba arkadaşlar,

2012 ambalaj atığı bildirimlerinde temin yöntemi 'sanayi' olarak seçtiğimizde sanayi sicil no, vergi no gibi bilgiler isteniyor. bu bilgileri girmeden bildirim yapabiliyor muyuz acaba? 2012 bildirimlerini yapan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. iyi çalışmalar...

ek 7-C TAT tesisinden çıkan malzemeler,,,Tesisten çıkan malzemeler lisanslı tesislere gönderilir.Ama Ek-7C 1 i bende ilk defa görüyorum açıkçası.