• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Yönetim Planı (Güncel)

iyi günler Turhan Bey,
Sizinle aynı sıkıntıyı benimde arkadaşlarım yaşadı. Önemli kısım sizin ne istediğiniz. Atıkları bertarafa vermek istiyorsanız konu ile ilgili tehlikeli atık kodu ile alan firmalar mevcut. Tehlikesiz atık olarak vereceğiniz bir yer bulmak çok zor. Tehlikesiz olarak kabul edip yakmak istiyorsanız. belli başlı olanlar( tutkallı, boyalı) lisanlı firmalara göndermeniz gerekmektedir. kalan kısmı depolarda ( silolarda) depolayıp yakabilirsiniz. bazı sunta fabrikaları ile temasa geçerseniz nakliyesi size ait olmak kaydı ile sizden alıyorlar.

@funda t. kurt
20 01 01 ile gönder.

Endüstriyel atık yönetim planı konusunda il çevreye istediğinden fazlasını vereceksiniz.
hiç atıgı olmayan hiç beyanı olmayan bir tesisinde atık yönetim planını geçirebilirsiniz. sadece il çevrenin istediklerini bilmeniz gerekmektedir.

arkadaşlar atık yöneti planını hazırlıyorumda daha önce hıc tehlıkelı atığım olmadı zaten yasal olarak gfb alalı 4 ay oldu ben de 2 aydır çalışıyorum
ben olusabılecek tehlıkelı atıkları kodları falan yazdım da gonderılen yer kısımlarını nasıl yapıcam sonuçta benım ıstacla falan bır anlaşmam yokkı hıc atık yollamadım yardımlarınızı beklıyorum

adı üstünde plan. siz planladığınızı belirtin. atık yönetim planı içinde de durumu açıklayın. daha önce atıklar lisanslı yere verilmemiş olup atık oluştuğu zaman İSTAÇ'a yollanması planlanmaktadır diye.

İşletmemiz faaliyetleri sonucu oluşan Tehlikeli ve Tehlikesiz Atıkların …… / …. / …./ yıllarına yönelik yönetimi bilgilerinin beyanı amacı ile ………………………………………. tarafından hazırlanmıştır.

Bu kısmı nasıl dolduruyorsunuz? Hazırlayan kişi danışmanlık firması mı yoksa işletmenin kendisi mi olmalı ? Bir de tarihler 2012 / 2013 /2014 /2015 şeklinde mi olmalı?

1- Bertaraf/Geri Kazanıma Gönderilen Atıkların Gönderildiği Tesislere İlişkin Bilgiler
7.1. Tehlikeli Atıkların Gönderildiği Bertaraf/Geri Kazanım Tesisleri
20 01 21* Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar A
· 2012 yılında flüoresan atığı oluşmamıştır. Oluştuğunda biriktirilerek İZTAÇ a verilmesi planlanmaktadır.
7.2. Tehlikesiz Atıkların Gönderildiği Toplama-Ayırma veya Geri Kazanım ve Bertaraf Tesisleri
10 10 03 Ocak cürufları
· Daha önce atıklar lisanslı yere verilmemiş olup atık oluştuğu zaman lisanslı bir tesise verilmesi planlanmaktadır
10 10 10 10 10 09 dışındaki baca gazı tozu
· Daha önce atıklar lisanslı yere verilmemiş olup atık oluştuğu zaman lisanslı bir tesise verilmesi planlanmaktadır
15 02 03 15 02 02 dışındaki emiciler, filtre malzemeleri, temizleme bezleri, koruyucu giysiler
· Oluşan atıklar İZTAÇ a verilmek üzere biriktirilmektedir.
16 06 04 Alkali piller (16 06 03 hariç)
· 2012 yılında pil atığı oluşmamıştır. Biriktiği takdirde biriktirilip TAP Vakfına verilecektir.
Bu şekli ile uygun mu?

2013 YILI DÖNER SERMAYE BİRİM FİYAT LİSTESİ (16.07.2013 GÜNCELLEME)

16.07.2013
Bakanlığımız Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Fiyat Listesine erişmek için tıklayınız.

Gönderdiğiniz şirketi arayıp Bertaraf / Geri Kazanım kodlarını edinebilirsiniz. Flüorosanlı Lambalar İzaydaş'ta hatırladığım kadarıyla D5 olmalı. Ama emin olmak için sorun.

258 203 Ulusal Atık Taşıma Formu (1 Adet)1,69 TL 0,31 TL 2,00 TL

UATF için bu ücretin de yine bankaya mı yatırılması gerekiyor?

@nskathome

Hocam il müdürlüklerine göre değişim gösterir mi bilmiyorum ama bu şekilde kabul edilmez diye düşünüyorum. Bize söylenen çıkmayan atıkları da kime vereceğimi yazmamdı.

Ayrıca firmanıza imzalatın çünkü atıklar konusunda her zaman sizi bilgi sahibi etmiyorlar. Bu nedenle bilginiz dahilinde olmayan durumlardan sorumlu olmayın

@Rıfat Yıldırım
Her sayfasını firmaya kaşe ve imzalattırıyorum. Ancak hazırlayan kurumun firma olmasında bir sakınca var mı? Danışmanı olarak biz değil de tamamen kendileri tarafından hazırlanmış gibi olsa?

@nskathome

Halk Bankası - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurumsal Hesabı - 203 Nolu hesaba para yatırılması gerekmektedir. Dekonta UATF Ücreti diye yazılmalıdır.. (EFT- havale yapılmamalıdır,elden yatırılmalıdır)
1 koçan=(25adet)50TL'dir.
Endüstriyel Atık Yönetim Planının her sayfası firma tarafından kaşe/imza yapılmalıdır.