• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Merhaba Sedat Bey
İl müdürlük uygunluk yazısı başvurumuz sonucunda bize eksikliklerle ilgili bir yazı geldi.Bu yazıda bizi Ek-1 Çevreye Kirletici Etkisi Olan Faaliyet veya Tesisler Madde 8,1 olarak değerlendirmişler.Fakat burda sorun şu ''Çevreye Kirletici Etkisi Olan Faaliyet veya Tesisler Madde 8,1''
Ek-2 olarak görülüyor. Ek-1 'de madde 7,1 olarak görülüyoruz.Bu konuda ne yapmam gerekli.
Teşekkür ederim.
Özlem KAİN
Çevre Mühendisi/Çevre Görevlisi

Ayrıca Ek-1 Çevreye Kirletici Etkisi yüksek olan Faaliyet veya Tesisler olarak geçiyor.

copy - paste yapılmış olabilir. ilgili mühendisi arayıp danışın derim - sehven yanlışlık yapıldığını söyleyip, düzeltirler.

Yazıda söyelen şu:Yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde,faaliyetiniz ''Çevre Kanunu'nca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik '' Ek-1 ''Çevreye Kirletici Etkisi Olan Faaliyet veya Tesisler '' Madde 8,1 de değerlendirilmiştir.

dediğim gibi ellerinde bir örnek vardır EK-2'yi EK-1 yaparken "yüksek" yazısını yazmamış olabilirler ya da tam tersi.
benim başıma da buna benzer durum geldi, dilekçe yazarak düzelttim.

Gürültü muafiyet için başvuru yaptım.Fakat onla ilgili görüş yazısı henüz gelmedi.

Gürültü muafiyet için tesise gelip kontrol edeceklermi?

edebilirler, muaf olduğunuza dair bir yazı almadıysanız onunla ilgili görüş isteyin, isteğe cevaben gelen yazıda ek listedeki yerinizi yazıyorlar, bende bu bağlamda sordum eğer geldiyse gürültü görüş yazısı karşılaştırın diye.

Gürültüden muaf olduğuna dair yazının tarafımıza verilmesi diye bir dilekçe yazdım bakanlığa henüz cevap gelmedi.

Ayrıca ilginiz çok teşekkür ederim.

Biz fabrika atığı çocuk bezinden geri dönüşüm yapıyoruz.Bunla ilgili atık kodunu bulamadım. Kapasite raporunda hurdadan pp ve pe granül üretimi yazıyor. Atık listesinde buna uygun başlık yok.

@ozlemmalkoc
anladığım kadarıyla üretim konunuz çocuk bezinden geri dönüşüm yapmak. bunun atık kodu niçin lazım size nihayetinde tesisiniz bunu hammadde olarak kullanıyor üretim sonucu çııkan atık türü belirlemeniz lazım

Çevre Bilgi Sisteminde (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) kayıt başlangıçta " Maliye Bakanlığından firma bilgileri alınamadı. Vergi No numarası geçersiz ya da bağlantıda sorun olmuş olabilir. Vergi numaranızı kontrol ediniz, doğru ise daha sonra yeniden deneyiniz." uyarısı alan arkadaşlar sorun çözülmüştür.

@ozlemmalkoc
Öncelikle Çevre Yönetim Birimi kurmak için firma bünyesinde en az 2 Çevre Görevlisinin bulunması gerekir ve çevre görevlileri kendi sistemlerinde tesis işlemleri>>>işletme protokol işlemleri alanında herhangi bir firma protokolü varsa "işten Ayrıl" butonu ile ayrılmalı, nedeni ise eğer protokol varsa Ç.G. işlemlerinde ÇYB ne eklenemez.
Çevre Bilgi Sistemine giriş yapılarak firma bilgileri güncelle alanında bulunan "Danışmanlık Firması yada Çevre Yönetim Birimimisiniz" kutucuğunu işaretlemelisiniz. Daha sonra e-izin portalında ana sayfada "Kullanıcı Kayıt" butonunu tıklayarak ÇYB kullanıcı tanımı yapıyoruz. Tanımladıktan sonra e-izin portalına bu kullanıcı bilgileri ile giriş yaparak 10 adımdan oluşan ÇYB kuruluş aşamalarını tamamlıyoruz ki bu adımlara çok dikkat edilmeli, bakanlık yetkililerinin onay işleminden sonra başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Takıldığınız yerde bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...