Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici faaliyet belgesi başvuru süresi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında İsmet Arslan tarafından paylaşıldı.

1. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

İlgili Yönetmelik kapsamında işletmelerin en son hangi tarihte sisteme başvurularını yapması gerekmektedir? Bu konuda il müdürlüğünden bana 1 Nisan tarihinin son olduğu söylendi bu doğru mudur acaba?

2. yönetmeliğe göre 25 nisan son ama süresiz izinler için yani emisyon

3. Sevtap Şanseçer

Sevtap Şanseçer CMNet Üyesi

Atık Beyanı için Son gün var mı peki bu konuda yardımcı olrsanız sevinirim

4. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Hangi yönetmeliğe göre ama çevre izninde böyle bir tarih göremedim

Atık yağ şubat sonuydu. ama vermediysende gene ver derim hoş karşılarlar bence

5. Sevtap Şanseçer

30 mart gibi duyum aldım ama doğruluğu konusunda şüpheliyim

6. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

tehlikeli atık ve ambalaj öyle. atıy yağ şubat sonu

7. erman

erman CMNet Üyesi

Mevcut izin ve lisansların geçerliliği
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Mevcut işletmeler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce ilgili mevzuat kapsamında ayrı ayrı almış oldukları izin veya lisanslarından, bu Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra geçerliliği ilk bitecek olanın süre bitiş tarihinden en az otuz gün önce bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur.(2) Çevre izin ve lisansları süresiz olanlar ise, bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur. Ancak bu işletmelerden ilk defada ücret alınmaz.

8. Çevre kanunnunca alınması gereken izin ve lisanslar yönetmeliği

Mevcut izin ve lisansların geçerliliği
    GEÇİCİ MADDE 1 –
    (1) Mevcut işletmeler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce ilgili mevzuat kapsamında ayrı ayrı almış oldukları izin veya lisanslarından, bu Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra geçerliliği ilk bitecek olanın süre bitiş tarihinden en az otuz gün önce bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur.
    (2) Çevre izin ve lisansları süresiz olanlar ise, bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur. Ancak bu işletmelerden ilk defada ücret alınmaz.
    Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete’nin
    Tarihi
    Sayısı
    29/4/2009
    27214
    Yönetmelikte Değişiklik Yapan Mevzuatın Yayımlandığı Resmî Gazete’nin
    Tarihi
    Sayısı
    24/12/2009
    27442
    24/2/2010
    27503
    25/4/2010
    27562

9. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Bunun dışında olanlar

Bunun dışında olanlar?

10. Bunun dışında olanlar mevcut izin süreleri bitene kadar

11. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

belli bir gfb için son tarih var ben onu diyorum. 25 nisan diyolar bu neyin tarihi

12. ne istinaden hiç öyle bir şey duymadım yönetmelikte yer alan ifade bu
    (1) Mevcut işletmeler, bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce ilgili mevzuat kapsamında ayrı ayrı almış oldukları izin veya lisanslarından, bu Yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra geçerliliği ilk bitecek olanın süre bitiş tarihinden en az otuz gün önce bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur.

Fatih Közen bunu beğendi.
  13. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Benim bildiğim kadarıyla

Daha önce aldığı izin ya da lisansta süre olanlar sürenin bitimine kadar
    Ancak elinde bulundurduğu izinleri süresiz olanlar 1 Nisan 2012 tarihine kadar GFB'yi alıp Çevre İzni için de başvurusunu tamamlamak zorunda.

Ama büyük ihtimal uzatılır bu süre, kimse yetişemez 1 Nisan'a.

14. Sevtap Şanseçer

peki işletmelerin atıkları olmasa dahi 30 mart tarihine kadar olmadığına dair de bi faaliyette bulunmaları gerekiyormu yoksa bu atık beyanları sadece atığı olan firmalar için mi

15. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba,

gfb başvurusu sırasında gerekli belgelerli ekledikten sonra bir sonraki adıma geçemiyorum. ayrıca özel belgelerde arıtma tesisi proje onayını istiyor ama tesisimde atık su arıtma tesisi yok. yardımcı olabilirmisiniz

16. Atıksu arıtma tesisi projesini yüklemediğiniz için diğer adıma geçemiyorsunuz. Eğer deşarj konusu için çevre iznine başvuracaksanız proje onay sayfası şart ya da proje onay genelgesinden muah olduğuna dair yazı yüklemelisiniz.

17. serdaralkan

serdaralkan CMNet Üyesi

Deşarj konusu yoksa deşarjı işaretlemeyin başvuru sırasında muaf yazısı alsanız daha bir sonraki adamda teknik bilgiler isteyecektir o zaman ne yükleyeceksiniz sürekli geri dönüş yapar başvurunuz bu yüzden baştan deşarjı kesinlikle seçmeyin bu konu gerçektende önemli

18. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

demir madeni sözkonusu olduğunda nasıl bir yol izlenmelidir sonuçta çevre iznine deşarjıda dahil etmek gerekecek

19. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

20.04.2010 tarihli lisans bu durumda zaten süresi bitiş tarihi olan 20.04.2013'e kadar geçerliliğini korur.

20. oructut

oructut CMNet Üyesi

iyi çalışmalar dilerim, GFB alma süreci ile ilgili sorularım olacaktı;

öncelikle atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenarasyon tesisi olarak; başvurumuzu atıksu deşarjı ve emisyon izni konusunda yapacağız.
    ek 3a daki formatta bazı takıldığım noktalar var.
    • ada, parsel numarası mevcut ancak PAFTA (KADASTRO PAFTASI) nedir, nerden bulabiliriz?
    • koordinat bilgileri DİLİM NUMARASI ve PAFTA (1/25.000'LİK HARİTA) nedir, nerden bulabiliriz?
    • atıksu arıtma tesisi için Nace Kodu : 37 00 01 midir?, atıksu arıtma tesisi dışında çamur kurutma tesisimizde var, onun için Nace kapsamı değişir mi?
    • üretim konumuz nedir?
    • yıllık üretim kapasitesi kısmına ne yazılmalı?
    • tesisin kapalı alan olarak tanımladığı kısmına, binalarımız hariç; arıtma havuzlarımız da dahil edilmeli midir?
    cevaplarınızı bekliyorum.

Geçici faaliyet belgesi başvuru süresi konusuna benzer içeriklerimiz
    Duygu Erit
  1. Geçici faaliyet belgesi için başvuru

tehlikesiz atık lisansı için geçici faaliyet başvurusu yapmak istiyoruz. Acil durum müdahale planını nasıl temin edebiliriz. yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar..
  2. Canan Erkan
  3. Geçici Faaliyet Belgesi

Arkadaş, tesisimizin ÇED görüşünü, emisyon iznini ve Deşarj iznini Şubat 2011 de aldık. Geçici Faaliyet Belgesi için başvuru bunların süresinin dolmasına 3 ay kala mı yapılmalı yoksa 2012 ye kadar başvuru yapmalımıyım?
  4. Erkan Karakaya
  5. Geçici faaliyet belgesi başvuru eksiklik

Arkadaşlar merhaba; Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var bir fikri olan veya karşısınada aynı problem çıkan arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi? Danışmanlığını yapmakta olduğum firmamın Geçici faaliyet belgesi başvurusunu yaptık ve eksiklik bildirildi, eksiklik şu şekilde; **Yapı kullanma izin belgesinde belirtilen 1990 ve 1965 no'lu parsellerin (alan büyüklükleri de tek tek...
  6. aldemir072
  7. Geçici faaliyet belgesi

merhaba arkadaşlar danışmanlığını yaptığım tesis EK-2 1.2.2 ve Ek-2 2.5 maddelerine girmekte gfb başvurusunda ek-2 seçip bu ikisini mi seçmem lazım yardım acil.....
  8. Emre Özer
  9. Geçici faaliyet belgesi

Merhabalar ; GFB başvurusu esnasında benden istenen bildirimde şu istenmektedir.Hem dekont isteği hem de bu madde için ek belge istemektedir.Dekontu zaten belli 700 TL yatırılacak ve sisteme yüklenecektir. Ancak bu işlemle ilgili diğer istediği İL md uygunluk yazısı için istenen belge isteği ne onu anlayamadım.Gelen bildirim aşağıdaki gibidir: ''İşletmenin ÇKAGİLHY Ek 2 listesi kapsamındaki...