Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastanede çevre görevlisi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında fatmaozgun78 tarafından paylaşıldı.

1. fatmaozgun78

fatmaozgun78 CMNet Üyesi

Özel bir hastanede Çevre görevlisi olarak çalışmaya başlamak üzereyim fakat elimde örnek bir uygulama yok acil yardımlarınızı bekliyorum.

2. veli073

veli073 CMNet Üyesi

cevre müh. olarak mi yoksa tekniker mi olarak çalışacaksın

3. fatmaozgun78

fatmaozgun78 CMNet Üyesi

Çevre Mühendisi olarak

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Forumda Hastanede çalışan arkadaşlarımız var. Yardımcı olacaklarını sanıyorum.

5. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Fatma Hanım, ben de hastanede çalışıyorum sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım...

6. Semra Kara

Semra Kara CMNet Üyesi

merhaba ben de hastanede çevre görevlisi olarak yeni başladım tehlikeli atıkları toplatmaya başladım ilk iş ama elinizde döküman varsa örnek paylaşabilirmisiniz?iç tetkikler falan?

7. Göksel Kurtuluş

8. altdantire

altdantire CMNet Üyesi

Merhaba Göksel Bey, benim de bir sorum olacaktı. hastanede iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktayım. Çevre görevlisi işlemlerini de benim takip etmem isteniyor. İl müdürlüğü ile görüştüm, biz hastanelere muafiyet yazdık dediler. Ama benim takıldığımn okta şu: İzin lisans konusundan muaf olabilir ama çevre gröevlisi çalıştırmak zorunda. Bu durumda çevre gröevlisi çevfe bilgi sisteminden kayıt yapacak mı firmaya yoksa bir iç görevlendirme yazısı ile iş çözülebilir mi? Bu konuda bir bilginiz var mıdır, siz uygulamayı nasıl yapıyorsunuz?

9. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

envanter calısması yaptım bende hastanelerde bir sayfasını ekliyim ;)

Bende hastanede çalışıyorum.
    İstanbul
    kağıthane devlet hastanesi
    Özel gelişim hastanesi
    Uzman diyaliz
    Lüleburgaz
    derman diyaliz
    Kırşehir
    Kaman devlet hastanesi
    Mucur devlet hastanesi
    Ahi evran üni hastanesi
    Nevşehir
    Kozaklı fizik tedavi
    Nevşehir devlet hastanesi
    Ürgüp devlet hastanesi.. vay başıma gelenler oy oy :/

Ekli Dosyalar:

Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
  10. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

İstanbul genelinde çevre izinlerinden muafiyet isterken hangi belgeleri ekliyorsunuz?

11. Göksel Kurtuluş

Ben İSKİ bağlantı izni noktasında kaldığım için henüz geri kalanına erişemedim. Ancak Emisyon için görüş yazısı gönderip, onların denetime gelmesini bekliyorsunuz, sonrasında onlar emisyon kapsamı dışındadır gibi bir yazı vereceklerdir sanırım, bu yazı ve İSKİ bağlantı izni sisteme girilir.

12. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

neden iski de kaldın anlamadım müdür.görüş yazısı vermediler mi?

13. Hamdiye Güzel

Hamdiye Güzel CMNet Üyesi

Gökhan bey bende 3tane hastanenin danışmanlığına başladım hastanelerle ilgili pek bilgim yok hastaneler emüsyon izninden muaf demişsiniz bunu biraz daha açabilirmisiniz hastanelerim de 2şer tane baca gazı var .

14. Göksel Kurtuluş

İSKİ hastanelere kanal bağlantı izni vermek istemiyor pek. Dilekçe yazdım ama bi geri dönüş olmadı.

Hadiye Hanım, baca mutlaka vardır ama ısıl güç önemlidir burada. Sınır değer kaçtı hatırlamıyorum ama bir kontrol ediyim, yazarım burada.

15. Hamdiye Güzel

Hamdiye Güzel CMNet Üyesi

Özür dilerim göksel bey ismimizi yanlış yazmışım .

16. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

sınır değersanırım 1 mw olması lazım 2 de olabilir. zaten baktığınız hastaneler buyuk değilse muaf.

17. Göksel Kurtuluş

Sorun değil, ben de yanlış yazmışım sizinkini :) Ben de 2 mw diye hatırlıyorum.

bll_2081 bunu beğendi.
  18. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

zaten il çevre hastaneleri muafiyet kapsamından cıkarmak için 500 yataga cıkarmayı planlıyor. yani 3mw olsada git basvur alırsın muafiyeti..

19. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Muafiyeti çıkartacak olsalardı ÇED Yönetmeliğinde kapsam dışında tutmaya devam ederlerdi diye düşünüyorum.

20. Kaan Kayral

Kaan Kayral CMNet Üyesi

herkese iyi akşamlar. göksel bey ben daha öğrenciyim açıkcası ilk defa duydum hastanelerde çalışıldığını nasıl hastanelere girebiliriz biraz bilgi verme imkanınız olur mu ?

Hastanede çevre görevlisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Hastanede çevre mühendisi ne işlerle ilgilenir, neler yapar yardım lütfen!!!

Herkese selamlar Yaklaşık üç yıldır atıksu üzerine çalıştım ve yakın bir zamanda hastanede çalışmaya başlayacağım.Hastane ortamında çalışmış yada bilgisi olan arkadaşlardan ricam, beni bu konuda aydınlatmalarıdır. İnsanın aklına ilk tıbbi atık, iş güvenliği ve ISO geliyor. Tabi bu yazıldığı kadar kolay olmasa gerek. Deneyimlerini yada bilgilerini paylaşabilecek meslektaşlarıma şimdiden...
  4. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...