• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hergün bir şeyler yaz...

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba arkadaşlar; aklınızdan geçen güzel / özlü / komik sözleri burada paylaşabilirsiniz çok uzun olmamakla beraber bir iki cümlelik sözler yazmanız dileğiyle...

Yalnız çok rica ediyorum bu konu altında soru sormayın günlük paylaşmayın konuyla alakalı olmayan bir şey yazmayın beğeniyorsanız yalnızca ''beğen'' butonunu kullanın ayrıca teşekkür etmek için yeni yazı yazmayın. Mesajlara alıntı yapmayın.
İyi Eğlenceler...

Mutlu olmak için içinde bulunduğunuz andan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin. Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanin boyu hizasındadır.

- Konfüçyus -

"İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!"

" Hep bir yerlere, bir şeylere yetişme telaşındasınız değil mi?
Hiç vaktiniz yok, ..."Fast live", "Fast food", "Fast music", "Fast love"...

Dikte ettirilen "yükselen değerler", "in" ler, "out" lar...
Buna benzer bir odada, şanslıysanız gökyüzünü görebilen bir pencere ardında bitecek hepsi.

Dostluğu klavyelerinde, yaşamı monitörlerinde arayanlar,
Size sesleniyorum!

Hangi tuş daha etkilidir ki sıcacık bir gülüşten ya da hangi program verebilir bir ağaç gölgesinde uyumanın keyfini?

Copy-paste yapabilir misiniz dalgaların sahille buluşmasını?
İçinizi ısıtan gün ışığını gönderebilir misiniz maille arkadaşlarınıza?

Sevgiyi tuşlarla mı yazarsınız? Öpüşmek için hangi tuşlara basmak gerekir? Ya da geri dönüşüm kutusunda saklanabilir mi kaybolan zaman?

Doğayı bilgisayarlarına döşeyenler, neden görmezsiniz bahçedeki akasyanın tomurcuklandığını?

Ve ıslak toprak kokusu var mıdır dosyalarınız arasında? Koklamak, duymak, dokunmak, yok mu yaşam skalanızda?

Bilgi toplumu oldunuz da, duygu toplumu olmanıza megabaytlarınız mı yetmiyor? "

- Müşfik Kenter -

-Beni gözünde büyütüyor olamaz mısın peki?
"-Olabilir...Haklı olabilirsin...Sevdiğim birkaç cümle, birkaç şarkı, birkaç şiir dizesi, birkaç iyi insan, unutmadığım birkaç mimik ve birkaç anıdan ibaret olabilirsin...
Ama bunları gözünde küçültmemelisin..."

Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz. Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel şeyler olsun. Çünkü her insan ölecek yaşta...
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Aslında farkındayım hayatımdaki sahte varlıkların, istesem bir anda temizlemesini de bilirim... Ama bunca sahteliğin benim samimiyetime ihtiyacı var...!

MEVLANA

Bazen dayanmaktır sevmek; hayat nereden vurursa vursun ayakta durabilmek…
Bazen yaşamaktır sevmek; soluksuz ciğer gibi sevgisiz kalbin duracağını bilmek…
Bazen ağırdır sevmek; sevdiğine layık olabilmek…
Ve bazen hayattır sevmek; birini çok uzaktayken bile, yüreğinde taşıyabilmek…

Özdemir Asaf

Ben güneşli ayların çocuğuyum; yaz ateşi doğumluyum.
Bana göre değil, böyle aylarca yürüyen kardan adamlar gibi gezmek, kapalı mekânlarda havasızlık çekmek, toprakla tabanım arasında botlar, buzlar, karlar hissetmek…
Yorgunum, aylardır kalın paltolar altında büzülmekten,
kurşûnî gökyüzüne bakıp cemre gözlemekten, leylak kokularıyla çıkagelip beni yeniden hayata raptedecek güneşi özlemekten…
Sadece sıcak ya da ışık değil ki o; ümit, aynı zamanda; bahar kokusu, hayat coşkusu, yaşama sevinci…
“Bugün karanlık bassa da, yarın yeniden gün ışır” inancı…
O yüzden yokluğunda, keder bulutlu bu gökyüzü, ruhumuzu da griye boyadı.
Gündem, güneşsizlikten mi bu kadar kasvetli, yoksa güneş mi ışığın kıymetini bilmememize kızıp gecikti, bilmiyorum.
Ama şu bulutlar yarılsa, şöyle kocaman bir güneş açsa, şehir grilerini çıkarıp yeniden renklerine kavuşsa, yollarımız, kollarımız çözülse buzlarından, birbirine kavuşsa, ruhumuz da ısınacak, üzerimizdeki kasvet dağılacak gibi hissediyorum.
Güneş, beni buna inandırmak ister gibi, bir görünüp bir kayboluyor.
Umutlandırıp vazgeçiyor.
Nazlı bir yavuklu gibi hepten özletiyor kendini…
Can Dündar

Artık klasik mesajlardan sıkılan bir imam, bu kısırdöngüyü kırmış ve Cuma günü tüm herkese şöyle bir mesaj atmış:
"Buraları yıkılıyor, nurdan yıkılıyor.
Her gün peşime şeytan takılıyor.
Ben camiyi seçtim, tercihim doğru.
İndir başını hadi secdeye doğru" oooo yeeee
--> Dj İmam HAYIRLI CUMALAR DİLER :) :) :)

Dev gibi eserler bırakabilmek için karıncalar gibi çalışmak gerek
Necip Fazıl KISAKÜREK

Zaman geçti ve biz yenildik. Önceleri çocuk kalbimizde O'na daha çok yer vardı. Gözümüzde O'na hizmet için bir iki damla yaş... Sonra o kalbe fani sevgileri yakıştırdık, anlık zevkleri de... Gitgide azaldık ve günaha alıştık. Çekeceğimiz azaptan kalbimiz ürpermeden bahsettik, haramı helalden ayıramaz hale geldik, farzı terkettik. Namaz kılmadık ama ÇOK ŞÜKÜR MÜSLÜMANIZ dedik. Dinin direği neydi bilmedik. Attığımız her adımda unuttuk ümmetim diye ağlayan Peygamberi, "Ben kuluma şah damarından daha yakınım" diyen Alemlerin Rabbini. Ve bilmedik O'nu kaybeden ne bulmuştu, O'nu bulan ne kaybetti?.. Biz O'nu kaybetmiştik, ne bulmuştuk peki?? Tek umudum var şimdi bir ayette gizli "Rabbin sana darılmadı, seni terketmedi"...
Allah bizi affeylesin (AMİN)
HAYIRLI CUMALAR :)

Keşke Noktalama İşaretleri Kadar İnsaflı Olsaydı
Parantez İçine Sığdırmaya Çalıştığımız Hayat.
Her Noktanın Ardından Cümleler Kurabilseydik Yeniden,
Yaşamı Virgülle Uzatabilseydik,
Keşke Tırnak İçine Alınmış Hayatlarımız Olsaydı ve Üç Nokta Koyabilseydik SEVGİLERİN ömrüne...