• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin Lisans

Merhaba arkadaşlar;
Yeni sim kart alıp mobil imzamı güncellemiş olmama rağmen sisteme evrak yükleyemiyorum. Sign art hatası alıyorum. Sistemle ilgili genel bir sorun mu var, yoksa bu hata benim hattımla mı ilgili olabilir ?

mobil imzada sıkıntı yaşadım. izin lisans eksikliği yüklerken belge üzerinde imza yok hatası verdi eksikliği tekrar silip yüklemeyi denedim o sırada eksiklik komple silindi :p hahahaha şaka gibi eksiklik var ama yok:p

Sistemin neresine baksam bir sıkıntı var.. Ek1 den Ek 2 ye düşen bir tesisin ek kapsamını düzenleyeyim diye baktım. Ek 2 listesinde olan madde de 30 m3 "üstü" yazacağına "altı" yazıyor. Yani listeden çıkan madde halen orada duruyor. Acaba ek 1 listesinde mi görünüyor hala diye baktım. Orada komple yok.. Yani tesisin ek kapsamı komple listelerde görünmüyor. Neyse Danışman firma sayfasından girip üzerimde kaç gün olarak görünüyor diye baktım. üzerimde ek 1 tesisi görünmüyor. demek ki ek 2 olmuş. ama bu seferde üzerimde 14 tesis olmasına rağmen 15 günüm dolu görünüyor. Buraya bile zor yazdım bunu bakanlığa sorun olarak yazsam nasıl anlatırım acabao_O

@deryaozyurt
Derya Hanım, sizin yazınızı okuyunca bende baktım tesislerime ancak sizinki gibi bir durumla karşılaşmadım. Siz GFB nizi aldıysanız eğer bahsettiğiniz tesisler için; süreç direkt başlamış oluyor zaten sizin ayrı olarak başlatmanıza gerek yok. GFB alındığı tarih itibariyle süreç otomatik olarak başlar.

@abakkoç

GFB alımından sonra 6 ay içerisinde (yeni yönetmeliğe göre 180 gün) Çevre İzni başvurusunun başlatılması ve ölçümlerin yüklenmesi gerekmektedir. Sonrasında bize tesislerimizle ilgili eksiklikler geliyor biliyorsunuz ve 80 gün içerisinde bu eksikliklerin giderilmesi isteniyor. Benim tesislerimden 80 gününün dolmasına yakın olanların süreleri 40 gün uzatılmış durumda. Benim bahsettiğim durum bu idi.

@Funda T. Kurt
30 m3 maddesinde kesinlikle sorun var Funda Hanım. Ben de dilekçe yazmayi düşünüyorum, bir taraftan da nasıl anlatılır diye düşünüyorum. Otomatik olsun istemişler ama olamamış sistem..

@Nihal Ş. Aksoy
@H. Mustafa Pekçetin
Mustafa bey peki ne yaptınız bu durumda ? Çevre İznim kabul edilmiş benden dekont istenmişti. Ben dekontu yüklemeyemeden sistem kapandı. Şimdi sistem geldi ancak bende dekont isteği görünmüyor, değerlendirmede görünüyor. İlgili memurla görüştüm onda da yüklediğim belge görünmüyormuş, görmediğim belgeye ben dekont isteyemem şuan reddederim diyor. Bende ilgililerle görüşmeden reddetmemesi için konuştum tamam dedi ama bakanlığa ulaşamıyorum, mail attım cvp bekliyorum :/

Reddederse ikinci red olur ve ceza yeriz, cezayı geçtim en başa döneriz :confused::eek::aglyrmngaa:

@abakkoç

Merhaba,

Aslında başvurumun bir tanesinde dekont isteği ve ek belge istekleri mevcuttu. Yüklemiştim hepsini fakat sistem açıldığında yüklememiş gibi boş görünüyordu yeniden yükledim beklemeye geçtim.

Diğer başvuruda ise sadece dekont isteği vardı yüklemiştim sistem zaiyatından önce, sistem geldiğinde ise yine yüklü görünüyordu fakat ilgili memurla görüşmemde dekontu göremediğini söyledi ve yeniden dekont isteği gönderdi. Bende yeniden yükledim, eski isteğe de yine yükledim, yükledim...
1-sistem bakımı önce yükleme
2-sistem bakımı sonrası eski isteğe yükleme
3-sistem bakımı sonrası yeni dekont isteğine yükleme
(bu yazıyı tam burda bırakıp memuru aradım ben onayladım müdüre geçmiştir dedi)
yani beklemedeyim..

Sistemin açılmasıyla madde numaraları yeni yönetmeliğe göre revize edilmiş fakat yanlışlık çok, revize etmemiz gerekecek. Danışman tesis sayılarıda doğruyu göstermiyor. Sistemde tesislerin ÇİLY de tabi olduğu maddeleri nereden revize edeceğiz, bulamadım.

GFB başvurusunda maddeleri seçebiliyoruz o kısımda revize oluyor fakat son yönetmelikle Ek-1 / Ek-2 ye tabi fakat izinden muaf tesisleri, yada izin alınmış olan tesisleri nasıl güncelleyeceğim.

@Selçuk

Danışman firma sayfasında, işletme protokol işlemlerinde, en sağdaki "tesis işlemleri"ne girdiğinizde "tesis bilgileri" ne girip ek kapsamını giriyorsunuz..

@Melis Kara

Evet benim listeden çıkan kaplama tesisim sisteme göre ek 2 de duruyor halen :) sisteme aylık tutanaklar yüklenecek derken eski sistemde gitti:confused::D

@H. Mustafa Pekçetin
merhaba. Red nedeni ile yeniden başvuru sekmesine tıkladığınızda yenileme dekontunu ilk aşamada mı istiyor acaba? yoksa başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra mı?

Merhaba, izin lisans sistemine aylık çalışma takvimi yükleyeceğim ama e-imza çalışmıyor gibi. Sürekli imzala ekranı çıkıyor. Bu sorunu yaşayan var mı başka? Nasıl halledebilirim?