• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kaç puanla nereleri tercih ediyorsunuz? kpss 2013/2 tercihleri

@asmin
ben özelde çalışıyordum.. maalesef son 2 ay bakabildim.. ama 2 ay çok sıkı çalıştım.. dersaneye gitmedim.. ben matematiğe ve türkçeye güveniyordum tarih coğrafya anayasam sıfırdı.. onun için sadece genel kültür kısmına baktım ve devamlı soru çözdüm.. dışarıdan haftasonu olan bütün sınavlara girdim .. benim tavsiyem deneme sınavlarını kaçırmayın.. ben kimseye günde şu kadar saat çalış falan diyemem isterseniz 1 saat bile yeterli olablir günde.. ama özellikle tarih ve anayasa için bir konuyu bitirmeden diğer konuya başlamayın ve devamlı tekrar edin özet kitaplardan..

@duygud
140 alım artık zor gibi önümüzdeki yıllarda puanınız çok iyi zaten eminim ilk 100 içindesinizdir.

@Gülay Kudret Birdal
92 ya da 93. tüm sanırım.. ama bir alımda bırakın 140 ı 30-40 ı bile alacaklarını düşünmediğimden benim içinde imkansızdı.. onun için diyorum size de umudunuzu kaybetmeyin eğer 50 kişi bir alım olursa son atamada sizin olur ;)

@duygud
benim sıralamam 1330 gibi birşeydi 2012 kpss sonucna göre ben 1000 tane alım olur 2 yıl içerisinde bana sıra gelmez zaten de diye düşünüyordum, bakanlığımız ayrılmış vs. sebepler çok umutlandırmıştı beni

@duygud
arkadaşım 85,5 ile dün atandı epey bekledi, siz hangi birime atandınız?

@Gülay Kudret Birdal
TKİ ye atandım ailemle olabilmek ve belki çok alım olmaz puanım boşa gider diye de beklemedim.. ama o atamada çevre ve şehircilik İç Anadolu ve Bikaç Ege tarafları da oluyordu bakmıştım puanlara.. arkadaşınız Bakanlığa yerleşmiştir zaten heralde

Ben başladım kpss ye çalışmaya konular erken biter de çalışmayı sınava kadar sürdürememekten korkuyorum