• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mühendis adayı

ibrahim_gantep

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
odak çevre mühendisliği danışmanlık hizmetleri,Gaki içme suyu arıtma tesisi,İller bankası bölge müdürlüğü gaziantep
herkese merhaba.ben kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi çevre mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim.İlerde akademisyen olmayı istiyorum ama kendimi her alanda geliştirmek istiyorum.gerek okul hayatımda gerek kariyerlik yolunda kendimi nasıl geliştirebileceğim konusunda eksikliklerim var benim gibi düşünen on binlerce mühendis adayı var sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim....
herkese şimdiden çok teşekkür ederim!!!
iyi günler...

@CMNet Okuru

evet öyle düşünüyorum ama kendimi de geliştiriyorum aynı zamanda :)

Hemen ülke değiştir, değiştremiyorsan üniversite değiştir o da olmuyorsa bölüm değiştir.
Hiç birini yapamıyorsan;
ISO Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Kalite Sistemlerini öğren, belgele
Ardından İSG Uzmanı olmak için çabala.
Stajlarını verimli geçirmeye çalış.
Yabancı dil kesinlikle öğren, hatta ikincisini de öğren.

Ama sen yinede ülke değiştirme fikrine sıcak bak bence :)

@Feride Can

Feride hanım dediğim gibi üniversitenin kapısından cıktıgınız anda devletin kapısından içeriye girildiğinden başka bir şey bilmiyorum odyologlar hakkında.

Nasıl olunduğunu biliyorsanız ben varım hadi olalım :)

@Okan Karaçoban

"ISO Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Kalite Sistemlerini öğren, belgele " kullanmayacağımız belgeleri cv dolgun gözüksün diye almak zorunda oluyor olmamız çok acı

@CMNet Okuru

Ayçelen Hn, bu belgeleri alınca veya bu sistemleri öğrenince illa ki bu işleri yapacaksınız anlamına gelmiyor. Bu sistemleri kullanan firmalara daha kolay adapte olmanızı, bu kültürü diğer adaylara göre önceden edinmenizi sağlayacaktır. Bunu sadece çevre mühendisliği için değil diğer bütün meslek dalları için geçerli görmekteyim. Ama tabiki bu işin de bizim üzerimize yıkılması, kalite departmanlarında da çevre mühendislerinin çalıştırılması çok iç açıcı bir durum değildir.

@Okan Karaçoban

Ben de zaten zamanında tüm engtegre yönetim sistemleri sertifikaları için eğitimleri aldım. aslında aynı düşüncedeyiz ama sizin ifadenizden "al bulunsun" gibi bir anlam çıkarmıştım. son cümlenize aynen katılıyorum.