Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neden Çevre Mühendisi?

Konu, 'Anketler ve Araştırmalar' kısmında alifırat ka tarafından paylaşıldı.

1. alifırat ka

alifırat ka CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar neden Çevre Mühendisliğini seçtiğimizi paylaşabilir miyiz? Kendimden başlıyorum, Mühendis olmak istiyordum, Mühendislikle ilgili ne varsa yazdım, Şansıma Çevre Mühendisliği geldi (not: 23. Tercihim)

Sedat Mert bunu beğendi.
  2. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Bende mühendislik istiyordum ve yazdım bir çok bölümü 23. sıradan Çevre mühendisliği geldi. İlk başlarda biraz küçümsüyordum bölümümü ama şimdi iyiki yazmışım ve bitiriyorum.

3. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

Ben inşaat mühendisliği istiyordum puanım yetmeyince inşaat mühendisliğine en yakın bulduğum Çevre Mühendisliğini seçtim pişman değilim :D 5.tercihimdi

4. in_silence

in_silence CMNet Üyesi

Bende Tuğçe hanımla aynı sebepten ötürü Çevre Mühendisliğine ek kontenjanlarda katıldım:). Ama iyi ki de bu bölümü seçmişim. Seçtiğimiz mesleğin diğer mesleklere göre çok üstün yanları var diye düşünüyorum.

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Benim de 5. tercihimdi :) pişman değilim bir daha olsa bir daha yaparım :)

6. Tuğçe Özcan

Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

Keşke atamalarımızda biraz daha fazla olsa :)

7. Tuğba Yeşil Ağca

Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

Benim sonuncu tercihimdi:):) iyi ki Çevre Mühendisliği okumuşum:):)

Tuğçe Özcan bunu beğendi.
  8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Keşke :( tek sıkıntımız o şuan. ama olsun biz mesleğimizi seviyoruz :)

@Tuğba Yeşil pişman mıyız ASLA bir daha olsa bir daha yaparız değil mi :)

9. Tuğba Yeşil Ağca

Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

10. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Herkesin aksine ilk ve tek tercihimdi:srnsml:
    Mutluyum:harika:

11. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Açıkcası benimde meslek secimiyle ilgili farklı düşüncelerim vardı ama çoğunluk gibi puanım yetmedi. Fakat hocamın sayesinde bilinçli bir tercih yaparak Çevre Mühendisliğine yerleştim. Pişman mıyım? Asla ... :hhhhhh: Her ne kadar mesleğime gereken değer verilmese de yine de ben işimi severek yapıyorum, yaptığım işten zevk alıyorum herşeyden önce;)

12. metropolfrm

metropolfrm CMNet Üyesi

gördüğüm kadarıyla bir çok kişi "ben çevre mühendisi olmalıyım" diyerek çevre mühendisi olmalış. genelde öylesine gelmiş desenize:)

13. benim ilk tercihimdi( cahillik işte), şuan tercih listeme bile almam :(

14. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

çok zeevkli güzel bir bölüm fakat, devlet ataması çok az olduğu için özel sektöre rağbet artıyor. Bu da bana göre sıkıntı biraz. ama pişman değilim okuduğum için:)

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  15. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

Tercihlerimden önce mesleğin ne olduğunu biliyordum ama ilk tercihim değildi. Hiçte çevre mühendisliği geldiği için pişmanlık yaşamadım. Okurkende keyifliydi şuanda çalışırken de. Mesleğimi seviyorum..

16. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Harita mühendisi olan bir komşumuz. Çevre mühendisliğini yaz geleceği parlak bir bölüm dedi. Bende piyasayı bilen biridir dedim inandım. :confused:
    Rumuz: Komşu aranıyor. :D

17. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Harita mühendisi komşunuz doğru söylemiş geleceği parlak bir meslek ve hatta o parlak meslek de yaşanmakta şu anda. Bizim parlaklığını göremememiz parlak olmadığından veya birilerinin bizi, kendi kendimizi kandırmasından/kandırmamızdan değil, yukarıya bakmamız gerekirken aşağıdaki ayaklarımıza ve yere yere bakıp "hayat ne kadar çirkin" diyebilmemizdir. Oysa bir yukarı baksak, az çabalasak farkedeceğiz nasıl bir meslek olduğunu.

Ha bir de şu meslek kötü şu iyi karşılaştırmasını lütfen bırakalım artık. Hepimiz şu anda olmasını istediğimiz mesleğe geçsek başka meslekle kıyaslama yapacağımızı adımız gibi de iyi biliyoruz. Mutsuz olmamız bizim yüzümüzden.

18. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Kıyaslama yok melih sadece ben o parlak günleri göreceğimize inanmıyorum. Belki bizden sonraki nesiller.

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  19. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Bunun bile savaşını vermek oldukça güzeldir.:)

yunuskral ve Burak Dumlu bunu beğendi.
  20. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Aynı komşunun bir tane de Gıda Mühendisi olanından var ;)

Abdulkerim Doğam ve Burak Dumlu bunu beğendi.