• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanları

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Sistem Eylül ayında yeniden açılacak deniyordu ancak henüz bir haber yok. Bilgisi olan var mı ?

@dicnarella
atık yağ beyan formunun il müdürlüğüne gönderilmesinde son gün şubat ayının sonudur hanımefendi, ama sistemden bildirim dediğiniz gibi mart sonuna kadar. İyi çalışmlar

@Cansu Bağ
Kapasite raporundaki miktarların üzerine çıkılıyorsa zaten kapasite raporunun da güncellenmesi gereklidir. Son kapasite raporundaki bilgilerin girilmesi uygun olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar beyan yaptık fakat bir yerde yanlışlık oldu, onayı kaldırıp düzeltmek için 586 30 84'ü ara dediler ama sabahtan beri kimseye ulaşamıyorum. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan ve sorunu çözen biri varsa yardımlarını bekliyorum.

@vidar
İlgili il çevreye yazı ile başvurursan 2-3 güne onay kaldırılıyor. Eğer hızlandırmak istiyorsan yazıyı verdikten sonra il çevre ile görüşebilirsin. Söylediğin numara bakanlığa ait ve bakanlık da il çevreye yönlendiriyor diye biliyorum.

@Tarık Durmuş

Hemşerim öncelikle cevap verdiğin için sağol.
Önce il çevreyi aradım bana bu işe bakanlık bakıyor dediler. Bakanlığı aradığımda bu numarayı verdiler. Ama yazı ile başvurucan falan demediler. Yazı olmadan mümkün mü acaba?

@vidar
Ben de bir tesisim için aynı süreci yaşadım. Ankarada olduğumdan konuyu bakanlıkla görüştüm. Bana il müdürlükleri bakıyor dediler ve il müdürlüğü de yazı istedi. Hangi il müdürlüğü ile görüştün? Bazı il müdürlükleri sistemin detayını bilmiyorlar. O nedenle, başından atmak için bakanlıkla görüş demiş olabilirler.

@Tarık Durmuş

Anladım..
İstanbul'la görüştüm telefondaki hanımefendi bu konu için bakanlığı aramınız gerekiyor dedi.
Bugün tekrar arayıp sorayım. Çok teşekkürler.

Arkadaşlar Firma Adı Aynı Olup 2 Ayrı Şehirde Olan İşletmede 2 Ayrı geçici depolama alanından gönderimini yapılmış tehlikeli atıkların beyanları ayrı ayrımı olur yoksa 2sinide toptanmı yapmamız gerekir?

Arkadaşlar bir konuda size danışacağım.

Şimdi TABS ÇBS'ye entegre edildi ancak bazı firmalar için ÇBS kullanıcı adı şifre talebinde bulunulduğu zaman İl Çevreye 'Firma sistemde gözükmüyor' deniliyor. Fakat ÇBS ' de firma 'Onaylı Tesis' olarak gözüküyor. Var mı bu sorunla karşılaşan arkadaş?