• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanları

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Sistem Eylül ayında yeniden açılacak deniyordu ancak henüz bir haber yok. Bilgisi olan var mı ?

arkadaşlar gfb almış bir atık yağ geri kazanım tesisinin lisans numarası olmuyor dimi? peki böyle bir tesiste atık geri kazanımı yaptırdıysam atık beyanında lisans numarası olrak ne yazıcam??

@Yasemin Aslantürk

Sayı: B.09.0.ÇED.0.10.01.00-150//2669 13.12.2012
Konu: Geçici Faaliyet Belgesi

peki bunun için numara 2669 mu oluyor??

@burhek
bu listeyi nerden indirdiniz acaba? içinde bizim tesisle ilgili lisans kodu diyor ama bizim daha gfb miz var ve tarih olarak 17.06. 2013 te bitiyor diyor ama bizim gfb bitişi 13.12.2013.. çok merak ettim bu nasıl olabilir o_O

@burhek

evet bende şaşırdım bu işe:) ya benim şöyle bir sorunum var aslında bunu nasıl çözebilirim bilginiz varmı? atık yağ geri kazanımı yapan bir tesisime bir firma atık yağ verecek olmuş ancak, ocak ayında 2012 tabs ı yaparken girmek için lisans nomuzu sormuş.. e bizde daha lisans yok gfb var ve yukarıda yasmur hanımın dediği gibi gfb nosunu verdim. yağ verecek firma olmaz dedi.. sistem onu kabul etmiyor dedi.. bende bakanlığı arayıp sormak istedim ilgili kişiye ulaşamadım.. birde sizin bu linkten indirdiğiniz yerde de çok ilginçtir bizim lisans nomuz yazıyor.. bende ondan sordum bunu nerden indirdiniz diye.. acaba ben bir yerlede bişeyimi atlıyoum :kötü:

GFB Görüşünüz olması durumunda TABS sisteminde unvanınız ve yanında GFB-...... şeklinde sizin lisans numaranız otomatik olarak gözükmesi gerekmektedir.
Bu konu için daha önce vermiş olduğum linkte atık firmalarının atık kodları da dahil olmak üzere listesi bulunmakta idi. Şimdi sistem bakımda denilmekte. Sistem üzerinde Yasmur Hanımın bilgilendirmesi doğrudur. Yağ verecek olan firma neye dayanarak olmaz dediğini bildirdimi size.

@burhek
daha önce başımıza geldi dedi .. bende nasıl inandıracağımı bilemedim.. şu sistem açık olsa en azından oranın linkini verirdim:(

arkadaşalar benim firmamda atık kodu 020304 (tehlikesiz atık) olan bir atık lisanslı araçlarla, bu atığı bertaraf edebilecek lisasnlı firmaya bertarafa gönderiliyor. Ancak ben bunun beyanını yapmak istediğimde bu atığın beyanın yapılamadığının farkına verdım. sadece UATF ilgili il çevreye vermemiz yeterli oluyormuş. Ancak işe başlarkenki bilgi eksikliğinden dolayı atık beyanı için kullanıcı adı ve şifresi aldım ve şimdi atık beyan sisteminde durumun hazırlık aşamasında olarak görünmekte. Acaba sistemi bu şekilde bıraktığımda bi sıkıntıyla karşılaşırmıyım. yoksa hiç atık oluşmamış gibi süreci tamamlayayımmı......