• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık beyanları

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Sistem Eylül ayında yeniden açılacak deniyordu ancak henüz bir haber yok. Bilgisi olan var mı ?

@demirmemet
bu atığın 2011 yılı içerisinde bertarafı varsa veya tesiste atık oluşmuşsa (stok olarak) sistemde girmeniz gerekir.Sistem 31.12.2012 tarihinde kapanacak. Eger oluşmuyormuş gibi ( boş beyan) ettiyseniz il müd. görüşün onayı kaldırsınlar sizde betrarf ettiğiniz/tesiste oluşan atığı girin.

@funda t. kurt

Geçici Faaliyet Belgenizi ek dosya olarak kendilerine iletin. Faaliyet tanımınızı fosforlu kalemle işaretleyin. Mailde açıklama yapın GFB'nize atıfta bulunarak hala inanmaz ise kendisi ile görüşmek yerine çevre konularında daha bilgili bir kişi ile irtibata geçin derim.

@Yasemin Aslantürk

yasmur. aslında bu atık kodu ile ilgili sistemde bir işlem yapamıyorum. biliyorsunuz sistem ilk önce 01,02,03.....başlıklar halinde benim atığım 02 nolu kodun alt başlığı altında olduğundan 02 0304 kodu sistemde açılmıyor sadece 02 04 'e kadar ilerleme yapabiliyorum sorunum burda benim... bu atık için hiç bir işlem yapamıyorum....

@burhek

Evet öyle yaptım açıklayıcı bir mail attım ve bakanlıktan ilgili kişilerin telefonunu felan verdim yani ordanda kesin bilgi alabilirsiniz dedim.. bakalım ne olacak..

@Yasemin Aslantürk
evet aynen öle atığın sadece 4 hanesi belirtebiliyorum. acaba sistem sadece tehlikeli atıkların beyanı içinmi kullanılabilmekte...

atık oluştuğu halde 2011 yılı atık beyanı yapılmamışsa ve tesiste 2012 yılına ait atıklar depolanmış henuz çıkışı yapılmamışsa uatf olmadığından atık yağ kategorileri belirlenmediğinden beyan yapamıyorum. bu yıl da boş beyan mı vermeliyiz? atıkları bertaraf tesisine ocak ayında gönderip 2013 yılına ait atıkları mı beyan etmeliyiz

@demirmemet

02 03 04
Tüketime ya da işlenmeye uygun olmayan maddeler

ya ben bunu gözden kaçırdım:utan: kusura bakmayın tabi bu sistem sadece tehlikeli atıklar için bunun haricinde atığınız yoksa boş beyan yapacaksınız.

Firma Kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptığımda Bu yazı çıktı karşıma :

!!! ÖNEMLİ DUYURU !!!

ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ALDIĞI KARAR DOĞRULTUSUNDA DANIŞMAN FİRMALAR SÖZLEŞME İMZALADIĞI TESİS/İŞLETMELERİN BİLDİRİMLERİNİ VEYA GÜNCELLEMELERİNİ TESİSİN KENDİSİNE AİT KULLANICI ADI VE ŞİFRESİ İLE YAPACAKLARDIR.

EĞER TESİS KULLANICI ADINI VEYA ŞİFRESİNİ UNUTMUŞ İSE BAKANLIKTAN KULLANICI ADI VE ŞİFRE TALEBİNDE BULUNABİLİRLER.

DANIŞMAN FİRMA KENDİ KULLANICIYLA GİRİŞ YAPTIĞINDA SADECE KENDİ DANIŞMAN FİRMASINA AİT FİRMA/TESİS BİLGİLERİNİ VE E-ÇEVRE İZİNLERİ YAZILIMINDA ANLAŞMA YAPTIĞI İŞLETMELERİN(FİRMA) BİLGİLERİNİ GÜNCELLEYEBİLECEKLERDİR.

BUNUN İÇİN FİRMA İŞLEMLERİ >> FİRMA BİLGİLERİ GÜNCELLE MENÜSÜNÜ KULLANABİLİRSİNİZ.

TESİS KAYDI YAPARKEN UYGULAMALARDAN E-ÇEVRE İZİNLERİNİ SEÇEREK TESİSİN E-ÇEVRE YAZILIMINDA GÖRÜNTÜLENMESİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

EĞER KAYDETMEYE ÇALIŞTIĞINIS TESİS/İŞLETME ONAYLI TESİSLER LİSTESİNDE MEVCUTSA LÜTFEN YENİ KAYIT YAPMAYINIZ, MEVCUT TESİS İÇİN İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YETKİ TALEBİNDE BULUNUNUZ.

TESİS KAYITLARINA ULAŞILABİLMESİ İÇİN İL MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN MUTLAKA ONAY ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

Sorun duyuru değil diğer firmalar için kullanıcı adı şifre girdiğimde firma adı altında atık beyan formu yazan bölüm açılıyor ama bu firmam için o duyuru ekranı açıldı . atık beyanı ekranını bulamıyorum ilk defa yaptığımızdan olsa gerek