• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim 12 Ağustos 2021 - Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitimleri Hakkında Duyuru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
23.05.2019 tarihli ve 30782 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ kapsamında, kentsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde görev yapacak tesis sorumlularının atıksu arıtma tesisi yeterlilik eğitimi yapılacaktır.

Eğitimler için herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup, söz konusu eğitimler covid-19 pandemisi nedeniyle bir önceki eğitimde olduğu gibi uzaktan olarak yapılacaktır. Eğitimler, talep edilen tesis sorumlusu sınıflarına yapılacak başvuru sayısına göre planlanacak olup eğitimlere Ekim ayı içerisinde başlanılması planlanmaktadır.

Bu çerçevede, eğitim planlamasının yapılabilmesi amacıyla, TESİS SORUMLUSU BELGESİ almak isteyen adayların 16 Ağustos – 1 Ekim 2021 tarihleri arasında
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresi üzerinden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurup profil kartlarını oluşturarak ön başvuru yapmaları gerekmekte olup, eksiklik bildirilen başvuruların tamamlanması da dahil olmak üzere 1 Ekim’den itibaren adayların sisteme erişimi kapatılacaktır.

Ayrıca, söz konusu başvurulara ilişkin detaylı bilgiler
adresinde yer alan Atıksu Arıtma Tesisi Personel Belgelendirme (AATBEL) sistemi duyurular sayfasında yer alacaktır.

Ek:

1. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar
    .
  2. Başvuru için Kullanıcı Kılavuzu
    .
  3. Resmi yazı formatı
    .
  4. Atıksu Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ
    .

İletişim:
Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü

Su ve Toprak Yönetimi Dairesi Başkanlığı
sutoprak@csb.gov.tr

Kaynak:

Merhaba, başvuru yapmaya çalışıyorum ancak çalıştığım tesiste arıtma yok. Tecrübe kısmını doldursam da, sıfır da seçsem onay vermiyor belge talep ediyor. Sorunu çözebilen oldu mu acaba?

Önceki cevapları görüntüle…
zeynep k.Bu şekilde başvuru yapmak riskli olabilir. daha önceki sınav başvuruları sırasında diploma tarihimi doğru girmeme rağmen sistem kayıt işleminden sonra farklı bir tarih ile değiştirdi. eksiklik başvurunun bitmesine çok az bir süre kala bildirildi yine aynı hatayı verdi bu sefer ilgili kişiye mail atmama rağmen dönüş olmadı ve süre bitti. Kentsel başvurum kabul edilmedi ama aynı hata ile endüstriyel kabul edildi. Şu an bakanlıkta ilgili kişilere ulaşamıyorum maalesef bize bir çıkış yolu iletmeleri gerek diye düşünüyorum. Neticede yazdıklarımızı onlarda okuyor buradan (geçen sınavda tanık olmuştuk) Görkem bey vardı umarım görüyordur yazdıklarımızı

zeynep k.Herkesi bilgilendirmek adına yazmak istedim. Görkem Bey ile görüşme sağladım. hata olduğunu iletti. Eğer D sınıfına başvuruyor ve herhangi bir arıtma tecrübeniz yok ise döküman kısmına " her hangi bir arıtma tesisi tecrübeniz olmadığına dair bir yazılı evrak" yüklemeniz yeterli dedi.
Mesleki Bilgiler Kısmını ise aşağıdaki şekilde dolduracakmışız.
1629189313042.png

Merhaba arıtma türü birincil veya ikincil seçmemiz bir sorun yaratır mı biyolojik arıtma tesisi için soruyorum

Son düzenleme:
Bu belge için sadece kentsel yada endüstriyelden birine mi başvurabiliyoruz ? Kentsel için başvurumu yaptım onaylandı fakat ben endüstriyel de almak istiyorum. Ama ikinci başvuruyu yapamıyoruz. Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirse seviniriz.

Önceki cevapları görüntüle…
Ben hala sistemi açamadım . Siz nereden başvuru yaptınız link gönderebilir misiniz ?

Benim toplam deneyim sürem yaklaşık 4 yıl. Arıtma ile olan çalışma aralığım ise 2 yıla yakın. Tecrübe kısmında toplam mesleki deneyimi soruyor. Benim 5 yılı mı yazmam gerekiyor 2 yılı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...