2016 kpss

Emre Turkdogan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhaba 2016 kpss yapılmayıp, mulakatlarla alım olacakmış .emin değilim doğruluğunu teyit ettirebilecek olan veya aksını soyleyen var mı

Gülçin Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Açıklama yapmışlardı sınav sistemi aynı devam edecek arti olarak mülakat gelecek diye biliyorum il çevre den arkadaşım öyle demişti o şekilde bir haber gelmiş sanırım

süreyyaa

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
2014 KPSS den 85 küsür puan aldım. şu an önümde 92 kişi var. 2016 ya hazırlanmaya başlayayım di mi? Bir umut atanabilir miyim ya da bu puanla?

Gülçin Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Süreyya hanım sözleşme alım olursa atanabilirsiniz ama kasım atamasında da yine 30 kişi alacaklar sanırım

süreyyaa

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
sözleşmeli alım olacak diyorlardı ama hiç haber çıkmadı daha sonra. kasımda yine 30 kişiyse çok kötü.

Gülçin Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Görünen yine kasım ataması için 30 .Nisan ayında son haziran atamasından önce sözleşmeli alım yapacaklar eğer olursa tabi

EnviEn

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
2014 KPSS den 85 küsür puan aldım. şu an önümde 92 kişi var. 2016 ya hazırlanmaya başlayayım di mi? Bir umut atanabilir miyim ya da bu puanla?
Valla ben 18. yim ama alttaki gözü doymaz kişiler yüzünden bize sıra gelmiyor. Bugün orman su bakanlığının mülakat listesi açıklandı %90 merkezi atamada veya sözleşmeli olarak atanan kişiler. Daha kaçıncı işlerinde gözleri doyacak, kaç kadro yakacaklar bilmiyorum. Ona göre hazırlan işte.

Diğer konuya gelirsek her sene aynı muhabbet çıkar sen kafana koyduysan otur çalış. Mülakat falan hikaye.

klbkbr

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar merhaba ben yeni mezun olmuş bir çevre mühendisiyim.Sizce kpss'yi denemeli miyim? herkes alım çok az diye söylüyor 1 yılımı boşa harcamakta istemiyorum ama özel de iş bulmakta çok zorlanıyorum :((

Hurşit

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@klbkbr Kesinlikle kpss ye hazırlan özelde işe girdikten sonra vaktin olmuyor yoğun oluyorsun ve yeterince çalışma fırsatı bulamayacaksın, ayrıca kpps ye çalışma zamanını boşa harcayacağın bir zaman olarak görmemelisin, kamuda istihdam iki şekilde oluyor ya kpss ya da yüksek mevkilerde amcan dayın olacak:) dolayısıyla kpss yi deneme amaçlı değil sonuç odaklı çalış, atanamadığın takdirde kpss adına alt yapın hazır olmuş olacak üstüne katarak ileriki yıllarda da kpss ye girebilirsin.

Yukarı Alt