• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Aksaray üniversitesi

Elif İlhan Kara

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AYÇEM ÇEVRE MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK
:kmfle: aksarayda okumuş ve okumakta olan arkadaşlar sınavlar hakkında bilgi paylaşımı yapalım lütfenn ;)

Özellikle Çevre Mühendisliği bölümü için eğitimimi Aksaray Üniversitesinde tamamlamaktan dolayı çok memnun olduğumu dile getirerek giriş yapayım. Herhangi bir teknik üniversiteden alınmış olan eğitimle idda ediyorum bire bir. Tabi buna Türkiyenin ileri gelen teknik üniversitelerini tam anlamıyla katmıyorum ama onlardan da bi tık aşağıda diyebilirim kendimce. Bunu piyasaya çıktığınızda zaten göreceksiniz. Şunuda belirtmekte fayda var stajlarınız da eğitimin pratik kısmında belirleyici etken. İyi yerlerde staj yapma imkanınız varsa kaçırmayın yoksa da eğer her durumu zorlayın. Mesleğe ilk adımda önemliymiş :)

Ders konusunda ise; Öncelikle Levent hocama yürekten selamlar, diğer hocalar gibi sevilesi insandır.
Okul hayatım boyunca sistemini çözmekte en çok zorlandığım eğitimci oldu :)
Levent Hoca zordur :)

Arkadaşlarında belirttiği gibi ders değil hoca sormak lazım.

Çalışın arkadaş, ana babanızın gönderdiği paranın hakkını verin :)))

Sevin Aksarayı, şehir garip olabilir ama müthiş dostluklar kazandırıyor.

Saygı ve Sevgilerimle :))

Oncelikle iyi gunler aksaray universitesinde okumakta bulunan bir ogrenci olarak hocanin bir oneminin olmadigini dusunuyorum zaten belli basli onem arz eden konular var gokten zembillede soru indirmiyorlar. Egitim olarak teknik universiteleri yakalayamaz daha cok eksigi var verilen egitiminde pek fazla işe yaradigini dusunen birisi degilim stajda neler ogrenilebiliyorsa ondan ibaret oldugunu dusunuyorum okulun buda benim nacizane gorusum

Hocalar hususunda diyecek fazla bir seyim yok hepsi gercekten iyi insanlar

serkan ; size ben bir ödev veriyorum. sen ve tüm arkadaşların hatta hocalarında çalışa bilirler.
SIĞINAK HAVALANDIRMA YÖNETMENLİĞİ'ne göre konutlarda belediyeler tarafından yaptırılan sığınaklar nasıl olmalıdır?Emisyon ölçümleri nasıl yapılacak ? kim yapacak? Size yıl sonuna kadar süre hadi bakalım .
Bu konuda araştırma bile yapılabilinir. önü açık literatürde çok modellemesi yok.

Tabi okuldaki verimi ne kadar alındığına bağlı okuldaki bilgilerin yararlılığı. piyasada direk olarak okul bilgilerinin bir faydası yok gibi gözükse de herhangi bir konuda yorum yapabilme yeteneği ancak okuldaki öğrendiklerinle mümkün olacaktır ki zaten bunu Aksaray Üniversitesi gerektiği kadar veriyor alabilene! Uygulamada herkes iyi bir stajın yararını zaten meslek hayatında fazlasıyla hisseder. Teknik Üniversite mezunlarıda piyasada dikenin yanında gül müş gibide görünmüyor.

Bilgi almakta sıkıntı yok artık onu sunabilmekte , pazarlayabilmekte...

Okulda nasil deneyimler elde ettiniz bilmiyorum. Savundugunuz gorusleri savunabilecek fazlaa olay yasamadim. Bu sadece universite meselesi degil genel itibariyle verilen egitimi yanliz buluyorum bir sey uretmek yerini dusuncelerin tartilasilacagi yerde universitelerde not konusuluyo ogrenci burda sutten cikma ak kasik degil onunda kusurlari var burda sucu bir tarafa yuklemek niyetinde degilim universitenin oldu kadar ogrencininde verimi tartisilir

@Serkan Gür
Bence birazda kişinin ne almak istediğine bağlı olduğunu düşünüyorum. aksaray üni. birçok üniversitedeki çevre mühendisliği bölümünden çok daha iyi eğitim kalitesine sahip. bunu mezun olduktan sonra yaptığınız işte karşınıza çıkan sorunlara bakış açınız ve çözümlediğiniz zaman daha net anlarsınız. ayrıca her okulda bilgiyi alabilen veya almak istemeyen öğrenciler olacağı için kişiden kişiye yorumlar farklılık gösterir.

okulu farklı iş alanlarıyla ilgilendiğim için uzatan, geri toparlamaya çalışmaya başladığımda da epey zorlanan, bütün bunlar olurken mesleğimi yapmak istemeyen sırf okulu bitireyim diye sınavlara giren biri olarak şuan Aksaraydayım ve mesleğimi severek yapıyorum :) ve evet okulda dersleri geçmek için hoca faktörünün önemli olduğunu düşünenlerdenim, okulu uzun uzun bitirmeye çalışırken yeteri kadar deneyim sahibi olduğum kanısındayım :) elbette bazı dersler için önyargılı yaklaştığım için sonrasında çalıştığımda bu muymuş korktuğum dediğim dersler de olmuştu, sınıfın tüm iyi öğrencilerini geride bırakarak iyi notlarla geçtiğim dersler de olmuştu, kaç defa alsam da zar zor geçtiğim dersler de... elbette her şey çalışmaya bakıyor bi yerde bu tartışılacak bir konu değil ama bazen bizim okulda ne yaparsan yap olmuyor :) ama hiç bir hocayla ters düşmedim ve genelde hepsini de severim, hala görüşürüm ve desteklerini alırım sağolsunlar. okulu bitirmeye uğraşırken çoğu hocam benim çalıştığımı bildikleri için çok yardımcı olmuşlardır okurken. evet bir çok üniversiteyle eğitim konusunun farklı olduğunu düşünmüyorum. çalışmaya başlayıp sahaya çıktığınızda daha iyi anlıyorsunuz ve aslında okurken ne çok şey öğrendiğinizi farkediyorsunuz. nitekim anlaşılacağı üzere okulunu hocalarını seven biriyim. aldığınız eğitim nerede okursanız okuyun size yetmeyecek unutmayın ve bizim eğitim sistemimizde "not" malesef önemli bir unsur. hangi şehir ve üniversitede olursanız olun eğitim olarak da sosyal olarak da insan ne istediğini bildikten sonra kendini geliştirebilmeli bence. geliştirmekten kastım da belge toparlamak fln değil, gerçekten kendini geliştirebilmek, iyi iletişim kurabilmek, kendini ifade edebilmek, sorunlara çözüm üretebilmek...

Değerli Aksaray Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunlarımız,
20 yıldan fazladır mezun veriyoruz ve hatırı sayılır mezunumuz oldu. Sizlerden bazılarınızdan mesajlar selamlar alıyoruz, bazılarınızla da halen daha görüşüyoruz...Biliyor ve umuyoruz ki Bölüm olarak sizlerde güzel anılar ve hatıralar bıraktık...Bölümümüzün bir kimliği, tarihi ve ağırlığı oluştuğunu düşünüyoruz...Ancak mezunlarımız neredeler, ne işler yapıyorlar, birbirleri ile irtibatları var mı merak ediyoruz. Bazılarınızın güzel haberlerini alıyor gurur duyuyoruz…mezunlarımızın hepsini merak ediyoruz. Bu bağlamda Bölüm WEB sayfamızda (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) Mezunlarımız diye bir menu oluşturmaya karar verdik. Öncelikli olarak drive üzerinden paylaşıma açtığımız formu her bir mezunumuza ulaştırıp bazı bilgilerini toplamak istiyoruz...Belli bir sayıya eriştiği zaman sitemizden ilgili kısımlarını yayınlayacağız... Telefon numaralarınızı paylaşmayacağız. Sizin yüklediğiniz öğrencilik fotolarınızı ve güncel fotoğraflarınızı (yüklerseniz), yaşadığınız, şu an çalıştığınız yeri paylaşmayı düşünüyoruz… Bu vesile ile belki güzel anılarımızı tazelemiş oluruz...Belki gelecekte daha güzel etkinlikleri de hep birlikte planlayabiliriz…Sizlerden ricam bu etkinliğe destek vermeniz ve irtibatta olduğunuz arkadaşlara bu notumuzu iletmeniz... Aksaray Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü olarak sizleri seviyor ve sizlerle gurur duyuyoruz...
Prof. Dr. Mustafa IŞIK (Bölüm Başkanı)
Paylaşım linki:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Melih Coşarçok güzel bir düşünce olmuş. web sitesini dolaştım da Yakup Hoca, Melayip hoca, Oğuz hoca, Hatem Hoca, Mustafa Hoca hepsini hatırladım. tabi benim zamanım 2000-2004 yılları dönemi. o zaman Niğde üniversitesine bağlı bir fakülteydik. yaşayamadık üniversitemizi ama bizden sonrakiler çok daha iyi bir eğitim hayatı geçirmişlerdir.

Önceki cevapları görüntüle…