• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Akustik rapor için hangi parametrelere başvuru yapılır?

sametyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ağustos 2022
Şehir
Ankara
Firma
Jura Madencilik
Merhaba,
Çevre izni aşaması için melbes sistemi üzerinden akustik rapor başvurusu yapacağım, mermer ocağı için hangi parametreler ile başvuru yapmam gereklidir. Yada bakabileceğim bir kaynak varmıdır? Yönetmelik ve ekinde bulamadım. Elimde ki ölçümler eski olduğu için parametre isimlerinde değişiklikler var.
 
sametyazar
Geçtiğimiz yıl sonunda (30 Kasım) Çevresel Gürültü Kontrol Yönetmeliği çıktı. O yönetmelik ana kaynak. Arama motoruna baktığınızda Bakanlık formatı var evet ama o da eski yönetmeliğe atıfta bulunuyor. Yeni yönetmeliğin EK-2 sinde bazı değerler var. Sizi hangisi ilgilendirir ona siz karar vermelisiniz.

Ayrıca forumumuzda şöyle bir konu mevcut:

Akustik rapor

Saygılarımla.
 
Üst