Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anaerobik arıtım

Konu, 'ARŞİV' kısmında Emre Eryiğit tarafından paylaşıldı.

1. Emre Eryiğit

Emre Eryiğit CMNet Üyesi

Merhabalar Cr+6'nın metan bakterilerine ve metan gazına etkisini gösteren elinizde tez,makale,araştırma v.s tarzı bilgiler mevcut mu.Varsa paylaşabilirmisiniz?

2. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Cevap: Anaerobik arıtım

Krom (Cr+3) anaerobik arıtmada engelleyici değeri 200 mg/lt. Ama Cr+6 için bir kaynak bulamadım.

3. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Cevap: Anaerobik arıtım

Krom +6 zaten toksisitesi yüksek bir agır metaldir çok az miktrari bile sistemdeki biyolojik aktivasyonu inhibe edebilir, yarın için bi kaptaplardan bakarım eger bi değer varsa bildiririm. derken buldum :
    http://www.mozturk.net/Yazdir.asp?Id=1191
    mustafa hocanın bir çalışması umarım işinize yarar.

Fatma Sena bunu beğendi.
  4. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Fatma Sena bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...