• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Anaerobik arıtma

şakir bilici

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre mühendisliği
Süt veya kağıt endüstrisinde anaerobik arıtma kullanılma aşamaları veya ne durumda bu kullanılması kullanılmalı... Yüksek lisans yapıyorum... Hocam bana 5 makale indir dedi, indirecem; ama düzenleme kısmını nasıl yapacam kafam almadı... Yahu Türkçe olsa anlardım da..

@şakir bilici

Endüstriyel su kullanımı; endüstri tipine üretim kapasitesine ve üretim süreçlerine bağlı olarak bir endüstriden diğer endüstriye büyük farklılıklar gösterir. Kağıt endüstrisinin su tüketimi ile gıda endüstrisinin su tüketimleri birbirinden çok farklıdır. Söz konusu endüstrinin su kaynaklarını ve atiksuyun incelenmesi uygulanacak arıtım yönteminin belirlenmesinde en önemli kriterdir. Öncelikle endüstriyi seçmelisin ve oluşan atiksuyun fiziksel kimyasal biyolojik özelliklerini, kirlilik yüklerini araştırmalisin ki hangi aritimi uygulaman gerektiğini, belirledigin arıtım yonteminin hangi aşamalarinda ne gibi avantaj yada dezavantajla karşılaşacağını görebilesin. Ilgili yönetmelik ve yönetmeliğe bağlı çıkarılan tebliglerden değerlendirmeler yapmalisin. Mesela endüstri kuruluşunun konumuna ve özelliklerine göre personelinin oluşturduğu evsel nitelikli atıksular, endüstri suları ile birlikte veya ayrı ayrı olmak üzere kanalizasyon sistemine desarj edilebilir. Proses sularının özelliklerinin on arıtım dan önce veya sonra verilmesi hususu bilinmelidir gibi gibi bir çok durum söz konusudur. Makaleleri çevirirsin konuyu iyice anlarsın yaparsın kasma. Ama en mantıklısı kağıt yada gıda hangisini sececeksen seç ve git ilgili atiksuyun oluştuğu bir işletmeye mümkünse arıtma tesisleri varsa görmeye çalış, Çevre mühendisleri illaki vardır sana gelen atiksuyun karakterini uygulanan yöntemi hk. bilgi verecektir.?