Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ara depolama tesisi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erhan Akkuş tarafından paylaşıldı.

 1. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Her türlü atığı toplayıp depolayabileceğimiz bir düzenli depolama tesisi kurmayı düşünüyoruz bizim önümüze çıkabilecek sıkıntılar nelerdİr. Örneğin bir yere bağlı olmadan bir düzenli depolama tesisi kurabiliyor muyuz. Mesela çimento fabrikası gibi. Konuya tam hakim olmadığım için tam döküman konusundada yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...( konu hakkında eksik fazla her şey yazabilirsiniz bilgi bilgidir.)
   
 2. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: Ara depolama tesİsİ

  Öncelikle herşeyi depolayacağın bir düzenlidepolama sahası açamazsın,
  Çevre Kanununca alınması gereken ziin ve lisanslar hakkında yönetmelik de her nekadar izin lisanslar bölümünde yer alsada aslında bunlar spesifik depolama tesisleri olarak karşımıza çıkmaktadır.
  Hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıkları geri kazanım ve depolama tesisi olabilir fakat,
  atıkların düzenlid epolama tesisilerinde depolanabilmesi için sağlaması gereken koşullar vardır, Buda Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği EK-11 A ATIKLARIN DÜZENLİ DEPO TESİSLERİNE DEPOLANABİLME KRİTERLERİ başlığı altında yeralmaktadır.
  Sevgi ve Saygılarımla.
   
 3. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Ara depolama tesİsİ

  Anladım. Peki alacağımız atıkları belirledikten sonra belirli firmalarla anlaşmayı düşünüyoruz. Fakat ATIK ARA DEPOLAMA TESİSİ TEBLİĞİ 5. MADDESİNDEKİ KURALLARDA
  Ara depolama tesisleri, maddesel geri kazanım yapan veya EPDK’dan enerji üretim lisansı olan geri kazanım tesisleri ve nihai bertaraf tesisleri ile atık kodu esasına dayanarak atıkların kabul edileceğine dair müteselsilen sorumluluk içeren protokolleri yapmak, yıllık olarak yenilemek ve uygulanmasını sağlamakla yükümlüdür. YAZMAKTADIR. BİZ BU PROTOKOLLERİ SENELİK OLARAK YAPMAK ZORUNDA MIYIZ? YADA BİRDEN FAZLA BERTERAF TESİSİ İLE ANLAŞMAMIZ MÜMKÜNMÜDÜR? ÇÜNKÜ SERBEST PİYASA OLDUĞU İÇİN BİR BAŞKA FİRMA DAHA UYGUN BİR FİYAT VEREBİLİR. TEŞEKKÜRLER
   
 4. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: Ara depolama tesİsİ

  Siz protokol imzalayın akabinde nere verdiğiniz çok öenemlideğil lisanslı olmak kaydı ile bakanlık sadece ön yeterlilik olarak bu şartları istiyor. Süresizde yapabilirsiniz buunlar teferruatlar çok öenmlideğil bence öönemli olan hangi atıkları aradepolıcaksınız ve nerelerde bertarafa ett,ireceksiniz.
   
 5. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Ara depolama tesİsİ

  Anladım o zaman depolayacağımız atıklar hakkında ve bunları vereceğimiz geri dönüşümcüler hakkında bir araştırma yapmalıyım. çok teşekkür ederim bilgileriniz için.
   
 6. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: Ara depolama tesİsİ

  Öncelikle tavsiyen böolgenizde rekabet edebilmeniz için üretilen atıkların kod ve miktarlarının tespit eder iseniz size bir yol haritası çıkarıcağına eminim.
   
 7. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Cevap: Ara depolama tesİsİ

  Anladım teşekkür ederim.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...