Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi izolasyonu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Gizem Kesen tarafından paylaşıldı.

 1. Gizem Kesen

  Gizem Kesen CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Atıksu arıtma tesisimizde izolasyon konusunda bir sıkıntım var. Arıtma Konyanın dışında kışın -25 dereceleri bulan bir yerde. Burada tüm hatların ve enstrümanların donmaya karşı izolasyona ihtiyacı olur mu? Örneğin, vanaların vana ceketi gibi izolasyon malzemesi ile korunması gerekir mi? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
   
 2. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  Kışın arıtma tesisleri çok sıkıntı oluyor. Kaldı ki siz -25 dereceden bahsediyorsunuz. Dışarıda olan boruları izolasyon içerisine almanızda fayda olacaktır. Boru hattı donduğu takdirde tam bir rezillik söz konusu oluyor. İzolasyon haricinde boru hatlarında su bırakmamaya özen gösterin. Özellikle yoğunluğundan dolayı çamur hattı çok önemli. Biz çamur pompa hattını ve temiz su hatlarını bina içine almıştık ve kombi ile ısıtıyorduk :)
   
  Fatma Sena bunu beğendi.
 3. Gizem Kesen

  Gizem Kesen CMNet Üyesi

  Öncelikle teşekkür ederim Serhat Bey, peki vanalarda da sıkıntı olur mu?
   
 4. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  vanalarınız otomatik vana ise ve açma-kapama süresi çok fazla değilse sıkıntı olmaz ama manuel olarak açıp kapatıyorsanız o zaman sorun çıkar.
   
 5. Gizem Kesen

  Gizem Kesen CMNet Üyesi

  Tamamdır çok teşekkürler vanalarımız otomatik :)
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...