• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık işleme tesisi kapatma planı

Yeliz Sarıkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Efe Çevre Danışmanlık
Arkadaşlar merhabalar,

Bir ara depolama tesisimize kapatma planı hazırlamamız gerekiyor ama ilk defa yapacağımız için konu ile ilgili bilgi sahibi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Merhaba teknik uygunluk raporunda istenen kapatma işlemlerine ilişkin bilgiler için ne yazmak gerekir ve taahhütname örneği nasıl olmalıdır ?

Önceki cevapları görüntüle…
Emrah OkumuşArkadaşlar Merhaba,

Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum Tip1 ambalaj atığı toplama ayırma tesisiyiz. şuanda tesisin 31 ocak tarihinde kapatılması hususuyla ilgili bir ön görü var. Atık ön işlem yönetmeliği Ek -3 nde bir liste var. Daha önceki yazışmaları okudum 180 gün öncesi diye bir kural var ama ben o hala geçerli mi göremedim. Birde bu Ek-3 dosyasını bir proses özeti iş akım şeması dosyası gibi mi sunuyoruz. Kapatma yapan arkadaşlar bu hususta bilgi verebilir mi.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    325.9 KB · Görüntüleme: 14
TUĞBA KONCAÜstad Merhaba,

Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 12. maddesinde atık işleme tesislerinin kapatılması ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Yönetmelikte kapatılma süresi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Yine de yönetmeliği inceleyin.

1674462434809.png