Atık Taşıyıcılara Uydu Takibi

Recep Harmandar

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
9 Mayıs 2009
Mesajlar
130
Beğeniler
61
#1
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık taşıyanları uydudan takip edecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın uygulayacağı yeni sistemle, atık taşıyanlar artık uydudan takip edilebilecek. Buna göre atık taşıma işlemi yapan firmaların lisanslandırma işlemlerinde Mobil Atık Taşıma Sistemi kullanılmaya başlandı. Ülke geneli lisanslandırma işlemleri ortak bir alanda birleştirildi. Yeni sistem ile lisans almış olan atık taşıma firmaları böylece kayıt altına alınmış olacak. Böylece yüklü araçlar seyir halindeyken izlenebilecek. Mobil Atık Taşıma Sistemi sadece izleme ile kalmayıp atığın oluştuğu andan itibaren sıkı bir denetimi de içerecek. Buna göre atığın türü, miktarı, özellikleri, geri dönüşüm yöntemleri gibi birçok değerlendirilebilir verinin de Bakanlık sunucularına anlık olarak aktarılması sağlanacak.

Ayrıca sistem, kaza gibi beklenmedik durumlarda acil müdahale şansını da artıracak.

Alıntı: trthaber.com
 

Funda Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Haziran 2011
Mesajlar
442
Beğeniler
109
Şehir
Ankara
#2
Piyasaya sürülen ambalaj atıklarının takibi gibi her firmanın ürettiği malın akibeti ile ilgili çalışma olsa çok güzel olur aslında.
 

Arif Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Temmuz 2011
Mesajlar
267
Beğeniler
126
#3
Öncelikli olarak bakanlık bu atık bertaraf tesisleri ile ilgili çalışma yapsa çok güzel olacak. Taşımayı geçtim taşınacak bertaraf tesisi yok doğru düzgün. Binbir naz ile 2 ay koşturuyorlar peşlerinden. 2 ay önce ismi lazım değil 2 firmayı her gün aradım sözleşme için her seferinde döneceğiz dediler. Usanıp 1 ay önce aramayı bıraktım hala dönecekler...
 

Yukarı Alt