Atık Yağ Beyanı Hk.

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba benim anlamaya çalıstığım şey atık yağın neyden kaynaklı olduğuna göre mi atık kodu belirleniyor.
Yoksa (örneğin; atık analizi yaptırdım 1.yada 2. kategori çıktı.) kategori sınıfına göremi belirleniyor.
kardeşim çıkan yağı lisanslı firma aldığı zaman analiz yaptırma zorunda ya da sizde yaptırabilir kategori analize göre belirlenir.

ama hidrolik atık yağlar 130110 atık koduyla veriliyor. Atık kodu analize göre belirlenmez

Bora Yerlikaya

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Atık yağlar Genel olarak 3 kod başlığı altında değerlendirilir.13 01 ?? kod başlığı altında hidrolik yağları , 13 02 ?? kod başlığı altında motor şanzıman ve yağlama yağlarını (Motor yağları , diferansiyel ve şanzıman , kompresör , jeneratör , dişli vs.) 13 03 ?? kod başlığı altında ise ısı iletim ve yalıtım yağlarını ( Isı transfer , Trafo vs.) olarak belirlenmiştir.Biz firmalarımızın kod belirlenmesi için yardım talep edildiğinde alınan yağın içeriğine ulaşmak adına Malzeme güvenlik formlarından çeşidine , mineral esaslı olup olmadığına(su bazlı veya sentetik olabilir) atık yağ kategori analizlerinden ise PCB veya Klorür içerip içermediğine göre kodu tamamlıyoruz.Eğer atık yağınız emülsiye halde ise kodu ona göre değiştirebilirsiniz.

Yukarı