Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi işletmesinde karşılaşılaşılan sorunlar eğitimi

Konu, 'ARŞİV' kısmında nesliy tarafından paylaşıldı.

 1. nesliy

  nesliy CMNet Üyesi

  Sayın İlgili,2001 yılında kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

  26/03/2010 tarihli ve 27533 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmeliğin 13üncü maddesi 1inci fıkrası (a) bendinde yer alan "Düzenli depolama tesisinin işletilmesinde çalışacak teknisyen, tekniker ya da mühendis olan saha görevlileri, Bakanlıkça verilecek saha yönetim ve işletme sertifikasına sahip olmak zorundadır. Düzenli depolama tesisi işletmecilerinin ve personelinin periyodik olarak meslek içi eğitimi işletmeci tarafından sağlanır." hükmü uyarınca, Bakanlığımız, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünün öncülüğünde, vakfımızla birlikte 11-16 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da “Atıksu Arıtma Tesisi İşletmesinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları Eğitimi” ile “Düzenli Depolama Tesisleri Saha Yönetimi ve İşletme Eğitimi” başlıkları altında iki eğitim düzenlenecektir.

  Katılımcılar eğitimlere konaklamalı ve konaklamasız olmak üzere kayıt yaptırabilirler. Her iki eğitim için de konaklamalı bedel 1.180 TL (KDV Dâhil), konaklamasız bedel ise 700 TL (KDV Dâhil) olup, eğitim bedellerini kayıt formunda belirtilen şekilde ödedikten sonra, 2 Mayıs 2014 tarihine kadar kayıt formunu vakfımıza göndermeleri gerekmektedir. Katılımcılar ücretlerini yukarıda belirtilen ve katılacakları eğitim türüne göre, kayıt formunda belirtilen banka hesabına yatırarak, kayıt formunu www.tucev.org sitesinden doldurarak sistem üzerinden kayıt yaptırabilirler.

  Eğitime konaklamalı katılacak olan katılımcılar, otele 11 Mayıs 2014 tarihinde saat 14:00 itibarı ile otele giriş yapabilecek olup, konaklamasız katılımcıları 12 Mayıs saat 09:00 itibarı ile kayıt yaptırarak eğitime iştirak edeceklerdir. Konaklamalı katılımcılarımız 16 Mayısta odalarını saat 12:00 ye dek boşaltmakla mükelleftirler. Ancak eğitimin bitişi ile otelden ayrılacaklardır.

  Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara yetki belgesi verilecektir. Yetki belgesi olmayan işletmecilerin düzenli depolama ve atıksu arıtma tesislerinde çalıştırılmaması öngörülmektedir.

  SON BAŞVURU TARİHİ 2 MAYIS 2014


  http://www.tucev.org/duyuru_detay.php?id=66
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...