• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesislerinde çalışan teknik personele ilişkin tebliğ

Arkadaşlar kusura bakmazsanız bir soru soracağım,

Eğitim için EÇBS'den ekstra bir başvuru yapmayacağız değil mi, sadece eğitim sonrası sınav için?

Önceki cevapları görüntüle…
bendeki durum bu :D
aat.png
[automerge]1604409024[/automerge]
hemde d hem c ye başvuru yapabiliyor muyuz ? :D

100 m3/gün biyolojik paket evsel atıksu arıtma tesisi hangi sınıfa giriyor?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
mervekrMerhaba, Kentsel ve endüstriyel şeklindeydi başvurular, dediğiniz gibi evsel paket arıtmalar kentsel olarak sınıflandırılıyor. Siz yukarıdaki tabloya göre arıtmanızın hangi belge sınıfına girdiğini belirleyip, Tesis türünü Kentsel seçerek başvurunuzu başlatın, devamında deneyim bilgileri kısmında Tesis Türü seçeneği bölümüne arıtmanız tasarım nüfusuna göre yapıldıysa kentsel, debi ye göre yapıldıysa sistem otomatik olarak endüstriyel seçeneğini seçtirmektedir. Arıtma Türü ve Atıksu Arıtma Tesisi Kapasitesini girmenizle birlikte belge sınıfı da otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır.

mervekrBir de sizin deneyiminiz 3 yıl altı ise sınıfınız '' C '' ''3 - 5'' yıl arasında ise B, '' 5 '' yıl ve üzerinde ise '' A '' sınıflarından size uygun olanı seçip, o şekilde başvurunuzu başlatınız. Arıtmanız örneğin '' C '' sınıfına girse bile sizin bu tesiste 5 yıl ve üzeri çalışmanız durumunda sistem size A sınıfı belgeyi almanıza hakkı tanımaktadır.

Ekli dosyalar

• ek -1.jpg
    ek -1.jpg
    55.3 KB · Görüntüleme: 17

Ekli dosyalar

• ek -2.jpg
    ek -2.jpg
    49.6 KB · Görüntüleme: 33
Arkadaşlar öncelikle selamlar. 02.11 tarihinde başvuru yaptım hala değerlendiriliyor yazıyor. Sizlerin başvuruları ne kadar zamanda onaylandı?

Özkan BaykanoğluEndüstriyel ve Kentsel için onayları iki farklı bölüm yapmakta acele etmeyin, eksiklik olması durumunda 2 defa eksiklik bildirimi yapılacağı '' Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitimleri Başlıyor '' haberinde belirtilmiş, Ayrıca ilgili uygulamaya girerken karşımıza çıkan iletişim bilgileri ile son çare iletişime geçeriz.

Uygulama Destek Bilgileri
#Ad SoyadE-Posta AdresiTelefon Numarası
1Havva KILIÇ (Endüstriyel)havva.kilic@csb.gov.tr(0312) 586 32 17
2Görkem DAYANGAÇ (Kentsel)gorkem.dayangac@csb.gov.tr(0312) 586 32 13

Çevre danışmanlığında çalışıp bu deneyimin burda gecerliliği var mı arkadaslar? ben baktm yok da bi açık kapı arıyorum esasen . arıtması olan firmalara bakıp birebir arıtması , kimyasalı , analizleri vb ilgileniyoruz sonuçta boşa gitmesin :)

Demet EFEMerhaba ,

Ben de danışmanlık yapıyorum uzun zamandır. Havva hanıma yazdım. Aktif sigortalı olduğunuza dair belgeyi ve arıtmasını işlemlerini yürüttüğünüz firmadan yazı alırsanız başvuru yapabiliyorsunuz. Ben yaptım halihazırda sonuçlanmadı ama en azından deneyin derim.

Ekli dosyalar

• resm--yazi-formati-20220203151823.docx
    12.4 KB · Görüntüleme: 35
Danışman Firmalarda çalışanlar için faydası olacaktır. Bakanlıkla yaptığım yazışmaİç Yazışma Stili.jpg