Atıksu tesisi üzeri neyle kapatılır?

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
27 Nisan 2009
Mesajlar
468
Beğeniler
51
Şehir
Ataşehir, İstanbul
#1
Atık su tesisinin üzerini kapatıp havalandırma sistemi kurulması planlanıyor. Ama betonarme yapılarının üzerini neyle kaplamam gerekir acaba? Havayı fanla çekip koku oluşturan havayı filtreye vericez.


Dairesel çöktürme (çap 12m) ve yoğunlaştırıcım (çap 9m) var.

dengeleme, beltpress odası, ızgaralar, RAS-SAS tankım var dikdörtgen.
 

MÇK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Temmuz 2010
Mesajlar
172
Beğeniler
77
Şehir
DENİZLİ/MERKEZ
#2
Cevap: Atıksu tesisi üzeri neyle kapatılır?

Merhaba Hazel.Havuzların üstünü korozyon açısından plastik esaslı bir malzemeyle kaplamanız isabetli olur.Biz arıtma tesisinde korozyondan kurtulmak için korkuluk,platform gibi imalatlarda CTP(camelyaf takviyeli plastik) malzeme kullandık.CTP malzemeden,molded üstü kapalı ızgaralar bulunuyor.Bu kapalı ızgaraların ince olanlarını yada bunların levha gibi olanlarını temin edebilirsin.Havuzların üstüne yine CTP şaseler attırarak üstünü CTP ızgara veya levhayla kaplatabilirsin. Bir CTP Izgara-Profil şirketiyle görüşürsen daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsin.Forumda reklam yapmamak açısından,malzeme ilgini çekerse özelden mesaj atarsan seni çalıştığımız firmaya yönlendirebilirim.Fikir vermesi açısından birkaç tane CTP imalat resmi atıyorum.

İyi çalışmalar.

DSC01935.jpg

DSC01937.jpg

DSC01941.jpg
 

MÇK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Temmuz 2010
Mesajlar
172
Beğeniler
77
Şehir
DENİZLİ/MERKEZ
#6
FRP=CTP değil mi?Hayırlısı bakalım.Peki kapalı ızgarayla mı kaplıyacaksınız yoksa levha cinsi bir malzemeyle mi kapatacaksınız?