Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynı atıksu arıtma tesisini kullanan tesislerin çevre izin başvurusu hak.

Konu, 'ARŞİV' kısmında haliltanfer tarafından paylaşıldı.

 1. haliltanfer

  haliltanfer CMNet Üyesi

  Arkadaşlar danışmanlığını yapmış olduğumuz iki tesisin atıksuları ortak kullanılan biyolojik atıksu arıtma tesisi verilmektedir Fakat tesislerden sadece biri arıtılmış suyu bahçe sulama suyu olarak kullanmaktadır. Budurum da iki tesis içinde ayrı ayrı çevre izni başvurusu yapılması gereklimi yoksa sadece bahçe sulama suyu olarak kullanan tesisi için Çevre izni alıp diğer tesislede atıksuyunu arıtma tesisine verdiğine dair aralarında protokol yapmak yeterli olur mu? Böyle bir durumla karşılaşmış olan veya bilgisi olan var mı?
   
 2. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Benzer durumla bende karşılaştım. Ortak kullanılan arıtma tesisi ile ilgili olarak iki tesis arasında protokol imzalattık.
  Protokolde de çevre ile ilgili tüm sorumlulukları tek bir tesis üzerinde göstererek izin sürecimize devam ettik.
  Bilginize.
  İyi çalışmalar
   
 3. haliltanfer

  haliltanfer CMNet Üyesi

  Bende bu şekilde düşünüyordum. Peki protokolde nasıl açıklamalar yaptınız sadece çevre ile ilgili sorumlulukları başvuru yapacak tesise mi yüklediniz yoksa tüm detayları belirttiniz mi?. Ayrıca protokolle ilgili örnek oluşturuabilecek bir format var mıdır?
   
 4. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Alıcı ortama deşarj limitlerini sağlaması ile ilgili yasal sorumlulukları ve resmi kurum/kuruluşlardan alınacak izinler ile ilgili sorumlulukları belirttim. Herhangi bir formatı var mı bilmiyorum. Karşılıklı yapılan bir anlaşma şeklinde hazırladım.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...